Fotó: Pixabay.com
Nem a járvány, hanem a távolságtartáshoz szükséges tér hiánya, illetve a befejezetlen felújítási munkálatok kényszerítik online oktatásra a Szeben megyei diákok 70 százalékát.
2020. szeptember 10., 16:182020. szeptember 10., 16:18
A megyei tanfelügyelőség adatai szerint a közép-erdélyi megyében otthoni tanulásra ítélt 2.068 diák 70 százaléka nagyszebeni, akik nem a járvány, hanem ennél sokkal prózaibb ok miatt maradnak otthon. Constantin Dincă, a tanfelügyelőség szóvivője csütörtökön úgy nyilatkozott, hogy
Több vidéki településen is hasonló a helyzet, összesen 628 vidéki diák marad otthon. A megyében 48.449 diák zöld, míg 11.295 sárga zónában találta magát, utóbbiak között is sok az olyan, ahol nem a vírushelyzet volt a döntő érv. Hanem, hogy
Szeben megyében 8746 diák fog ez okból felváltva iskolába járni, míg 2549 esetében a vírusveszély a fő ok.
Az Agerpres beszámolója szerint a szóvivő rámutatott: a térelválasztók beszerzése amiatt késett, mivel későn kapták meg az ehhez szükséges pénzt, mire megrendelték, a gyártónak már sok volt az előjegyzésük, csak későbbi időpontra tudnak elkészülni a munkával. Ez a fő ok, hogy sok szebeni diák kénytelenek vetésforgószerűen iskolába járni, hangsúlyozta a szóvivő, nem pedig a magas fertőzésveszély.
Viharkárok miatt hónapokig lezárva volt, most azonban ismét teljes hosszában bejárható a Meleg-Szamos forrásvidékének körútja (Circuitul Someșului Cald), az Erdélyi-szigethegység egyik leglátványosabb hegyi útvonala.
Megalakult a kincses városban a FREE HPV CITY koalíció a Kolozsvári Ifjúsági Federeció (FTC) kezdeményezésére, melyhez a Kolozs Megyei Ifjúsági Fórum (Kifor) is csatlakozott.
Nem fejeződnek be Parajdon a sürgős munkálatok a július 1-jei határidőig – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a gazdasági miniszter.
Egy fiatal férfi meghalt, egy nő pedig súlyosan megsérült vasárnap délután Brassóban, miután rájuk zuhant egy kidőlt fa az erdélyi nagyváros egyik utcáján.
Dragoș Pîslaru európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter szerint az országos helyreállítási terv keretében megvalósítandó projektek határidejének elhalasztására vonatkozó javaslat nem jelenti automatikusan a szabályok módosítását.
Továbbra is ég a szásztörpényi szeméttelep, ahová egész Beszterce-Naszód megye hulladékát gyűjtik, vasárnap reggel három tűzoltóautó avatkozott be a szemétlerakó helyszínén – közölte a katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
Három évtizeddel ezelőtt még közel húsz perc állt rendelkezésre ahhoz, hogy valaki kimeneküljön egy háztűzből, ma már csak 3-4 perc maradt erre, mert az otthonok többsége szintetikus anyagokkal van tele. Kacsó István tűzoltóparancsnokkal beszélgettünk.
A tárcavezető szerint az állami sóipari vállalat (Salrom) vezetősége részéről nincs törekvés a helyzet valódi megoldására, a rengeteg állami pénz ellenére lassú a munkavégzés és műszakilag helytelen megoldásokat választottak.
Megkezdik a Kis-Küküllő vizének a sótalanítását – döntötte el szombaton az Országos Vészhelyzeti Bizottság. Hosszabb távon pedig új vízellátási lehetőségeket keresnek, hogy a Maros megyei települések ne legyenek kiszolgáltatva a Korond-patak vizének.
A Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség június 12–26. között 12 841 300 liter vizet osztott szét azokon a településeken, amelyeken a Kis-Küküllő vizének megnövekedett sótartalma miatt vészhelyzetet rendeltek el.
szóljon hozzá!