A gyermekek elleni erőszak visszaszorítására szólított fel nemzetközi összefogást sürgetve az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a kolumbiai Bogotában, a gyermekek elleni erőszakról tartott első ENSZ-konferencián.
Nemzetközi horderejű egészségügyi veszélyhelyzetet rendelt el szerdán az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a majomhimlő Afrikában terjedő új variánsa miatt.
A kanyaró az egyik legragályosabb betegség, a vírus a beteg ember váladékaival ürül és cseppfertőzéssel terjed – hívta fel a figyelmet hétfői közleményében az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) téves információk terjesztésével és a gyerekek tudatos megcélzásával vádolta meg az e-cigarettákat népszerűsítő dohányipart.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) csütörtökön feloldotta a több mint száz országban terjedő majomhimlő miatt tavaly elrendelt egészségügyi vészhelyzetet.
Jó hír, hogy több mint 3 év elteltével a koronavírus-járvány végre nem minősül többé globális egészségügyi vészhelyzetnek – írta péntek esti sajtóközleményében Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hétfőn bejelentette, hogy a koronavírus-járvány továbbra is nemzetközi egészségügyi vészhelyzetnek minősül.
A gyerekeket módszeresen fel kell világosítani az online erőszak formáiról – írta pénteki jelentésében az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
A kormányoknak többet kell tenniük a közlekedési balesetek megelőzése érdekében, és ennek egyik lehetséges módját a sebességkorlátozások jelentik – hívta fel a figyelmet az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
Mpox néven hivatkozik ezentúl az Egészségügyi Világszervezet (WHO) az eddig majomhimlőnek nevezett járványos megbetegedésre – derült ki a szervezet hétfői bejelentéséből.
Becslések szerint legalább 15 ezren haltak meg Európában az idei hőhullám miatt – közölte hétfőn Hans Kluge, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai regionális igazgatója.
Világszerte csaknem 500 millió új diabéteszes, daganatos, valamint szív- és érrendszeri megbetegedést lehetne megakadályozni 2030-ig, ha az országok kormányai többet tennének az emberek rendszeres testmozgásának előmozdításáért.
Mostanáig 57 országban – köztük Romániában – ütötte fel a fejét a koronavírus omikron variánsának BA.2 változata – közölte kedden az Egészségügyi Világszervezet (WHO), amelynek szakértői szerint nincs ok aggodalomra.
Európa lakosságának több mint fele megfertőződhet a koronavírus omikron variánsával a következő hat-nyolc hétben – hívta fel a figyelmet kedden Hans Kluge, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai regionális igazgatója.
Nincs ok kételkedni abban, hogy a jelenleg rendelkezésre álló vakcinák védelmet nyújtanak a Covid-19 súlyos szövődményeinek kialakulása ellen az omikron variáns esetében is – mondta el Michael Ryan, az Egészségügyi Világszervezet vészhelyzeti igazgatója.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) pénteken összeül, hogy felmérje a járványhelyzetet azt követően, hogy a Dél-afrikai Köztársaságban kedden a koronavírus új variánsát fedezték fel, amely a B.1.1.529 nevet kapta, és rendkívül gyorsan terjed.
Harmincegy hónap, azaz több mint két és fél év kellene ahhoz, hogy Románia elérje a 70 százalékos átoltottságot, ha marad a jelenlegi oltási stratégia – figyelmeztettek hétfőn az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szakértői.
Számos európai ország és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is segíti Romániát, ahol a belügyminiszter szerint immár „kritikus helyzet” alakult ki a koronavírusos betegek tömege által megrohamozott egészségügyi ellátórendszerben.