A román kormány decemberben kapott értesítést arról, hogy a Pfizer gyógyszeripari cég pert indított ellene Brüsszelben bizonyos pénzösszegek behajtása érdekében.
November végén megérkeznek Romániába a Covid-19 elleni vakcina omikron BA.4-es és BA.5-ös alvariánsához igazított első adagjai – jelentette be vasárnap Alexandru Rafila egészségügyi miniszter.
Az új koronavírus-variánsok ellen kifejlesztett oltóanyag november végén érkezik Romániába – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az egészségügyi miniszter.
Az egészségügyi minisztérium kedden bejelentette, hogy megkezdte a pneumococcus elleni vakcinák szétosztását, és péntekig 178 ezer dózist szállítanak ki a közegészségügyi igazgatóságoknak.
Egyezkedések folynak az Európai Bizottság képviselőivel és a Covid-elleni vakcinák gyártóival annak érdekében, hogy Romániának kevesebb oltóanyagot kelljen átvennie, mint amennyiről eredetileg megállapodtak.
Romániában hárommillió lejárt szavatosságú, koronavírus elleni vakcinát kellett eddig megsemmisíteni, és további hárommillió dózis szavatossága fog lejárni az év végéig.
Megkezdődött hétfőn Angliában az omikron koronavírus-változatokra kidolgozott oltások beadása.
A hágai székhelyű Európai Gyógyszerügynökség (EMA) csütörtökön forgalmazásra javasolta az új típusú koronavírus omikron változata ellen is hatásos, a BioNTech/Pfizer és a Moderna cégek által gyártott vakcinákat.
Nyolcmillió adag koronavírus elleni vakcina van raktáron jelenleg Romániában, amelyekre nincs igény, és ha lejár a szavatossági idejük, meg kell semmisíteni, ami pénzbe kerül – jelentette ki szerda este az egészségügyi miniszter.
Románia azt kérte az Európai Bizottságtól, hogy csökkentse az országnak szállított koronavírus elleni oltóanyag mennyiségét, amit pedig szállít, az az új vírusvariánsok elleni vakcina legyen – jelentette be Alexandru Rafila egészségügyi miniszter.
Nagy-Britanniában engedélyeztek a világon először olyan védőoltást a koronavírus ellen, amely az eredeti, valamint az újabb, omikron variáns ellen is hatásos.
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter kijelentette, hogy amennyiben van rá érdeklődés, ősztől az egészségügyi intézményekben is lehet majd oltóközpontokat nyitni a koronavírus elleni vakcina beadására.
Az Európai Bizottság közbeszerzési keretszerződést írt alá a HIPRA Human Health nevű spanyol gyógyszercéggel koronavírus elleni oltóanyagok beszerzésére vonatkozóan – tájékoztatott kedden a brüsszeli testület.
A Krónikának nyilatkozó háziorvosok szerint az elektronikus regiszter hasznos lenne, ha működne, ám az újabb használhatatlan rendszer láttán sok orvos még arról is lemondhat, hogy a jövőben is vállalja a gyermekek immunizálását.
Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ és az Európai Gyógyszerügynökség nemcsak a 80 év feletti, hanem a 60-79 éves korosztály és a veszélyeztetett csoportok tagjainak is javasolja az mRNS-vakcina második emlékeztető adagjának felvételét.
Bár az elmúlt két hétben megkétszereződött a koronavírusos megbetegedések száma, valószínűleg nem lesz szükség sem a tanévkezdés elhalasztására, sem az online oktatásra való áttérésre az új járványhullám miatt – véli az egészségügyi miniszter.
Romániának jelenleg több mint 8 millió dózis koronavírus elleni vakcinája van, és a szeptembertől kezdődően érkező adagok már az új vírustörzsekhez igazított oltások lesznek, amennyiben a gyártók megkapják az engedélyt ezekre.
Továbbra sem oldották fel a maszk használatát a tömegközlekedésben, csütörtöktől ez alól kivételt csak a repülőgépek jelentenek – rendelte el az olasz egészségügyi tárca szerda este.