A román Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) nem járult hozzá Huawei-berendezések használatához az ötödik generációs (5G) távközlési hálózatokban, ezért a kínai távközlési konszernt kizárták az 5G hálózatok kiépítésére irányuló tenderekből.
Katasztrofális károkat okozott és feltehetően már több hónapja teljes hozzáféréssel bírt a legnagyobb ukrán távközlési vállalat, a Kyivstar rendszerében egy orosz hackercsoport.
Kivonul Romániából a Hellenic Telecommunications Organisation (OTE) – írja az Economedia.ro a Bloomberg alapján.
Betörtek hétfőn az Országos Távközlési Hatóság (ANCOM) bukaresti székházába, a tettes mobiltelefonokat lopott – tudatta a bukaresti rendőr-főkapitányság.
Már szinte senki sem ad fel hagyományos módon leveleket Romániában, a legtöbb küldemény intézményektől származik – jelentette ki Valentin Ştefan, a Román Posta vezérigazgatója.
A román állam 432,6 millió euróért értékesített frekvenciahasználati engedélyeket mobilszolgáltatóknak 5G-s hálózatok kiépítésére – jelentette be kedden a román távközlési hatóság, amely most hirdette ki a közbeszerzési pályázat eredményét.
Az előfizetők kártérítés fizetése nélkül felmondhatják szerződésüket, ha a telefon-, internet- és kábeltévé-szolgáltató egyoldalúan módosítja a szerződési feltételeket – hívja fel a figyelmet az országos távközlési hatóság (ANCOM).
A Huawei kínai telekommunikációs óriásvállalat segítségével a kínai kormány lehallgathatta a KPN Telecom NV holland távközlési vállalat ügyfeleit, közöttük a holland kormány több tagját – közölte a holland sajtó a KPN által tíz éve készített, nemrégiben kiszivárgott, titkosított jelent&a
Nemcsak a telekommunikáció történetét kívánja egyszerre szórakoztatva és oktatva megismertetni a Sepsiszentgyörgyön nemrég megnyílt Telekommunikációs Tár: a kezdeményezők remélik, hogy miközben az intézmény múzeummá növi ki magát, a szakemberpótlásban is szerepet vállalhatnak. Helyszíni riportunkban az ötletga
Nőtt a Digi telekommunikációs csoport bevétele 2020-ban, a növekedéshez leginkább fő piacai, Románia és Spanyolország járult hozzá.
Nem elégedett a településén elérhető internet sebességével? Úgy érzi, hogy a szolgáltatója nem azt adja, amit a szerződésben ígért? Most hivatalosan is jelezheti gondjait az Országos Távközlési Hatóságnak (ANCOM).
Tavaly is az RCS & RDS távközlési vállalat végzett annak a rangsornak az élén, amelyet a konkurenciától átcsábított ügyfelek száma alapján állítottak össze. Őket követi a Telekom, megelőzve a Vodafone és Orange szolgáltatókat, melyek a harmadik és negyedik helyen állnak.
Az Orange Románia hétfőn bejelentette, megállapodást kötött a Telekom Romania Communications (volt Romtelecom) többségi, 54 százalékos részvénycsomagjának a megvásárlására. A hivatalos közlés szerint az Orange 268 millió eurót fizet.
Több mint 311 ezer visszaélésszerű hamis riasztás érkezett az év első felében a 112-es egységes segélyhívószámra – közölte pénteken a Különleges Távközlési Szolgálat (STS).
A Stop 5G Koalíció néhány tucat tagja tiltakozik szombat délután Bukarestben az 5. generációs vezeték nélküli hálózat bevezetése ellen.
Leginkább a mobiltelefonos térerő nélküli települések lakóinak biztonsága miatt kell kötelezni a szolgáltatókat a legalább 98 százalékos országos lefedettség biztosítására – vallja Vass Levente parlamenti képviselő.
Összesen 1,61 millió lejes bírságot rótt ki az Országos Távközlési Hatóság (ANCOM) a Vodafone, a Telekom, az Orange és az RCS&RDS mobilszolgáltatóra, mert nem gondoskodtak a licencszerződésben vállalt azon kötelezettségükről, hogy hangszolgáltatással fedik le az ország lakott területének legalább 98 százalékát –
Az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy a Vodafone csoport 18,4 milliárd euróért megvásárolja a Liberty Global német, cseh, román és magyar leányvállalatát, így a UPC Romániát, illetve a UPC Magyarországot is. Az ügylet július 31-én zárulhat.