Döntött a Nemzetközi Öttusa Szövetség: a lovaglás helyét az akadályverseny veszi át a 2024-es olimpia után

A Nemzetközi Öttusa Szövetség (UIPM) hétvégi, online kongresszusának szombati napján döntöttek a legfontosabb kérdésről: a 2024-es, párizsi olimpián után a lovaglás helyére az akadályverseny kerül.

2022. szeptember 20., kedd

Minden számban jónak kell lenni – Bereczki Richárd öttusázó a két Eb-aranyról, a „gátszakadásról”, erdélyi gyökereiről

A múlt héten Székesfehérváron lezajlott öttusa Európa-bajnokságon egyéniben és csapatban egyaránt aranyérmet nyert Bereczki Richárd annak tulajdonítja pályafutása eddigi legjobb eredményét, hogy sikerült saját magát is legyőznie.

2022. szeptember 18., vasárnap

Öttusa Eb: győzött a magyar férfi csapat, Bereczki Richárd egyéniben is aranyérmet szerzett

Aranyérmet nyert Bereczki Richárd egyéniben, illetve a Bereczki, Szép Balázs, Demeter Bence összeállítású magyar csapat a székesfehérvári öttusa Európa-bajnokság férfi versenyében. Szép egyéniben a második helyen végzett.

2021. november 04., csütörtök

Kivették az öttusából a lovaglást, Magyarország tiltakozik

A lovaglás a párizsi olimpiáig az öttusa része marad, miközben 2023-tól a fiatalok versenyeit már az új módon, anélkül kell megrendezni. Nagy István magyar agrárminiszter szerint a döntés „az öttusa sport gyásznapjának” számít.

2021. augusztus 06., péntek

Újabb magyar sikerek Tokióban: bronzérmet szerzett az öttusázó Kovács Sarolta és a karatés Hárspataki Gábor

Kovács Sarolta nagy küzdelemben bronzérmet nyert a női öttusázók versenyében a tokiói olimpián.

2018. június 11., hétfő

Országos öttusaversenyt rendeztek harmadikosoknak Szatmárnémetiben

Szatmárnémetiben, a Kölcsey Ferenc Főgimnáziumban tartották a hétvégén a Napsugár gyermeklap évente megszervezett országos öttusaversenyét, amelyen 11 megyéből vettek részt 4 fős, harmadikos kisdiákokból álló csapatok.

2017. augusztus 28., hétfő

„Rögös út vezetett idáig” – vb-aranyérmes a magyar női öttusacsapat

Megnyerte a nők hagyományos csapatversenyét a Földházi Zsófia, Alekszejev Tamara, Kovács Sarolta összeállítású válogatott, míg Földházi egyéniben ezüstérmet szerzett vasárnap a kairói öttusa-világbajnokságon.

2017. július 24., hétfő

Öttusa-Eb: aranyérmes a magyar férficsapat, Kasza Róbert ezüstöt szerzett

Aranyérmet nyert a Kasza Róbert, Demeter Bence, Marosi Ádám összeállítású csapat a minszki öttusa-Európa-bajnokságon vasárnap, és Kasza jóvoltából egyéniben is jutott érem – egy ezüst – a magyaroknak.

2017. július 22., szombat

Ezüstérmes Kovács Sarolta és a női csapat az öttusa-Eb-n

Ezüstérmet szerzett Kovács Sarolta egyéniben, illetve Földházi Zsófiával és Alekszejev Tamarával csapatban szombaton a minszki öttusa-Európa-bajnokságon.