Cáfolja a Kolozs megyei mentőszolgálat, hogy munkatársuk hátrányos megkülönböztetésben részesített egy magyar nemzetiségű, agyvérzésgyanús beteget, amikor a román nyelv használatát kérte a pácienstől és hozzátartozóitól.
Több mint harmincan rosszul lettek szombaton este egy Szászrégenben tartott rendezvényen. A tömeges ételmérgezés a házas emberek bálján történt.
A román–magyar–szerb hármashatár mentén lévő Duna–Körös–Maros–Tisza (DKMT) Eurorégió közös mentőszolgálatának tervét vették elő ismét Aradon azután, hogy idén január elsejétől megszűnt az ellenőrzés a román–magyar határon.
Válságstábot hozott létre az egészségügyi minisztérium a Galac és Vaslui megyei árvizek által sújtott lakosság egészségügyi ellátására.
A mentősöket méltatta a romániai mentőszolgálat megalakításának 118. évfordulója alkalmából közzétett vasárnapi Facebook-bejegyzésében az egészségügyi miniszter.
A rendkívüli hőség miatt naponta 1000–1500-zal több hívást kapnak a mentőszolgálatok – jelentette ki Raed Arafat.
A 112-es egységes segélyhívó számra tavaly beérkezett hívások 49,29 százalékát a mentőszolgálathoz irányították át – derül ki egy vasárnap közzétett statisztikából.
A tiltakozó akciók felfüggesztéséről döntött szerdán a mentőszolgálatok Ambulanţa elnevezésű szakszervezeti szövetsége.
A megyei mentőszolgálatok székhelyén tüntetett kedden 10 és 12 óra között a szolgálaton kívül levő alkalmazottak egy része, kifejezve ezzel támogatásukat az éhségsztrájkba lépett öt szakszervezeti vezetővel szemben.
Az elmúlt 24 órában a SMURD rohammentő-szolgálat egységei több mint 1500 személynek nyújtottak sürgősségi orvosi ellátást – közölte kedden a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Megkezdődött az ukrán rohammentősök számára rendezett tanfolyam a román katasztrófavédelem (IGSU) marosvásárhelyi és nagyváradi kiképzőközpontjában – közölte csütörtökön közösségi oldalán az IGSU.
Félautomata defibrillátorral és egyéb szükséges orvosi felszereléssel ellátott 122 mentőkocsit vásárol a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) a mentőszolgálatok számára.
A Páli Szent Vince Társaság jóvoltából Nagyváradon állomásozik Románia első és egyelőre egyetlen gyermekmentő autója, amely tavaly november óta ingyen szállítja bel- és külföldi kezelésre a beteg gyereket.
Tucatnyi nyelven, többek között magyarul is lehet hívni az 112-es romániai sürgősségi hívó számot. Tavaly 16 százalékkkal nőtt a nem román nyelvű segélykérők száma.
A bukaresti egészségügyi minisztériumhoz és a megyei hatóságokhoz fordult segítségért Hargita megye mentőszolgálata, ahol szakemberhiány miatt februártól veszélybe kerülhet az ügyelet biztosítása – irányította rá a figyelmet az Agerpres hírügynökség.