Radu Miruţă, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője pénteken felkérte a Nép Ügyvédjét, hogy támadja meg az alkotmánybíróságon az új nyugdíjtörvényt, amelyik szerinte sérti a hozzájárulás és a stabilitás elvét.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke kijelentette hétfőn, a kormányfő által kezdeményezett konzultáció előtt, hogy pártja a szabályos időpontban megtartott elnökválasztást tartotta volna kézenfekvőnek.
Összesen 48 országból érkezett több mint félezer vizuális kritikai pályamű a Publicritic elnevezésű nagyváradi művészeti kiírásra.
A külföldi filmekre való nyitottság, egyes alkotások méltánytalanul való teljes mellőzése, mások túldíjazása jellemezte az idei Oscart. Az Amerikai Filmakadémia jelenlegi díjazási tendenciáiról beszélgettünk Farkas Boglárka filmkritikussal.
Mindenképpen érdemes megnézni a szatmári Harag György Társulat előadásában a Csongor és Tündét: a Sardar Tagirovsky rendezte produkció több mint négy órán keresztül tartja bűvkörében a nézőt úgy.
Vegyes érzéseket keltett a nézőben a 125 éve született Tamási Áron Csalóka szivárvány című darabjából készült előadás, amelyet a hétvégén mutattak be a nagyváradi Szigligeti Színházban.
Molnár Ferenc Játék a kastélyban című darabjából rendezett előadást a nagyváradi Szigligeti Színházban Balogh Attila, a társulat színművésze. A szerelmi sokszögről szóló, az operettek világát idéző darab premierjét szombaton tartották.
Az Elk*rtuk című alkotásnak nem feltétlenül célja az akkori magyar miniszterelnök, az ellenzék jelenlegi legfőbb vezető alakja iránti szimpátia felkeltése, azonban ettől még lehet nézhető film.
Az európai kultúra egyik alapművét, Shakespeare Hamletjét mutatta be a hét végén a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulata Tompa Gábor rendezésében.
Túlzottan elfilozofálta Vörösmarty Csongor és Tündéjét Anca Bradu rendező, aki a nagyváradi Szigligeti Színház társulatával állította színpadra a szerelem kereséséről és megtalálásáról szóló darabot, így az előadás sok kívánnivalót hagyott maga után.
Erőteljes és határozott rendezői kézjegyet magán viselő, rendkívül letisztult látványvilágú, felesleges hangsúlyok nélküli, dinamikus színészi játékot felvonultató előadás A Nagy Romulus, amelyet Bocsárdi László állított színpadra Szatmárnémetiben.
Kellemes meglepetést okozott a világjárvány nyomorúságának közepette élő előadásra vágyó közönségének a nagyváradi Szigligeti Színház, műsorra tűzve a várszínházban már tavaly augusztusban előkóstoltatott improvizációs játékot, a Főnixtervet.
Ha nem is éppen úgy, mintha esténként ott ülnénk a nézőtéren és első kézből kapnánk az előadások élményét, de kötetbe gyűjtve tizenhét esztendő művészi teljesítményét, igenis meg lehet ismerni egy teátrumot.
Johann Wolfgang von Goethének tulajdonítják azt a gondolatot, miszerint az önkényuralom jótékony hatással van az alkotó stílusára: megtanít nagyon árnyaltan fogalmazni.
A J. J. Abrams rendezte Skywalker kora című film úgy követel mintegy két és fél órát a néző életéből, hogy jóformán semmi újat sem tesz hozzá a Csillagok háborúja univerzumához, csupán az első két trilógia ikonikus jeleneteit és szituációit ismétli, többé vagy kevésbé ugyanúgy.
A kolozsvári közönséget is meghódította kedden este a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház és a sZempöl Offchestra zenekar többszörösen díjazott produkciója, az Alice. A Lewis Carroll művein alapuló, Bocsárdi László rendezte előadás emberi létezésünk abszurdumait állítja reflektorfénybe.
Mindannyiunk mindennapi átváltozásaira, rútságunk, szépségünk, gyarlóságaink szemfényvesztő változékonyságára, őszinteségünk és hazugságaink egyidejűségére is rávilágít a Bocsárdi László rendezte, Scapin című előadás. A Molière-darabból készült produkciót a szatmárn&
Amikor két évvel ezelőtt a Marvel képregény-univerzumának legdurvább, politikailag leginkorrektebb és legmocskosszájúbb szuperhőse világszerte kasszát robbantott a mozikban, egyértelmű volt, hogy nem csupán egyszer találkozhatunk a figurával.