Egy romániai zálogházlánc a minap arról számolt be, hogy a romániai lakosság a 2022-es év első felében kimagaslóan nagy értékben adott zálogba arany ékszereket és elektronikai eszközöket.
Az Európai Központi Bank (EKB) úgy döntött, hogy maga mögött hagyja a „könnyű pénz” korszakát, és a magas infláció megfékezése érdekében kamatemelésbe kezdett. Az AFP hírügynökség górcső alá vette az intézkedés várható pozitív és negatív hatásait.
Elfogadta szerdai ülésén a kormány az országos helyreállítási terv gyakorlatba ültetését előkészítő első két dokumentumot.
Tovább nőtt a hét elején a három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR), ám a Krónika által megkeresett szakértő szerint ez a növekedés még nem tragikus mértékű, pánikra nincs ok.
2021. március 15-ig igényelhető marad a koronavírus-járvány kapcsán lehetővé vált hiteltörlesztés halasztása Romániában, de a részletfizetés felfüggesztésének időtartama nem haladhatja meg a kilenc hónapot – jelentette be Florin Cîțu miniszterelnök.
Romániának 11,2 millió eurót kell törlesztenie 2021-ben a Világbanknak a 2009-ben igényelt kölcsönből, az összeg tulajdonképpen kamatokat és különböző illetékeket jelent – derül ki a pénzügyminisztérium adataiból.
A román jegybank arra szólította fel a pénzintézeteket, kisebb mértékben számolják be a jövedelembe az osztalékból, kiadott ingatlan béréből, a szellemi jogdíjból származó bevételeket. A lapunk által megszólaltatott szakértő szerint a szigorítás a fizetésből élőket nem érinti.
85 milliárd lej kölcsönt vett fel Florin Cîţu pénzügyminiszter 11 hónap alatt – ez az információ jelent meg a Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfő esti Facebook-bejegyzésében.
Egy 34 éves nőt, valamint egy 25 és egy 37 éves férfit vettek őrizetbe a Maros megyei Nyárádtőn uzsorázás és zsarolás miatt. Olyan adós is akadt, aki koldulásra kényszerítette gyerekeit, hogy törleszteni tudjon.