Újratemetik székelyföldi szülőfalujában az Argentínában elhunyt olimpiai bajnok birkózó hamvait

Szülőfalujában, Korondon temetik újra az Argentínában elhunyt Lőrincz Márton olimpiai bajnok birkózó hamvait – nyilatkozta a Hargita Népe napilapnak Katona Mihály, a Hargita megyei község polgármestere.

2023. december 11., hétfő

Találkozott és röviden beszélt is Orbán Viktor és Volodimir Zelenszkij

Találkozott és rövid beszélgetést is folytatott Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Javier Milei új argentin elnök vasárnapi beiktatási ünnepségén a Buenos Aires-i törvényhozásban.

2023. július 21., péntek

Nem jelentettek akadályt az argentinok a magyar férfi vízilabda-válogatott számára a vb-n

A már biztosan negyeddöntős magyar férfi vízilabda-válogatott a papírformának megfelelően magabiztos, 21-13-as győzelmet aratott az argentin csapat felett a fukuokai olimpiai kvalifikációs világbajnokság harmadik fordulójában.

2022. december 19., hétfő

A vb-győztes argentinok 42 millió dollárt kapnak a trófea mellé

A katari labdarúgó-világbajnokságon győztes argentin válogatott 42 millió dollárt is nyert a legrangosabb futballtrófea mellett.

2022. december 13., kedd

Bár sokan szoros küzdelmet vártak, Messiék lazán kiejtették a horvátokat

A keddi Argentína–Horvátország elődöntő eredménye  3–0, így Argentína bejutott a döntőbe, és várja a Franciaország–Marokkó meccs győztesét.

2022. december 10., szombat

Meglepően nehezen, de végül csak kiejtette a holland válogatottat Argentína

Az első félidő után kiszámíthatónak tűnő argentin-holland negyeddöntő meglepően fordulatosra sikeredett, tizenegyesek döntöttek arról, hogy végül is csak lesz dél-amerikai csapat az elődöntőkben.

2021. július 11., vasárnap

Messi megnyerte első Copa Americáját éppen a nagy rivális, házigazda brazilok ellen

Argentína 1-0-ra legyőzte a házigazda Brazília válogatottját a labdarúgó Copa America szombat esti döntőjében.