Rivalizálás. Diana Șoșoacă durva hangnemben bírálta Călin Georgescut
Bár korábban úgy nyilatkozott, hogy a többi szélsőjobboldali párthoz hasonlóan az ő alakulata is Călin Georgescut támogatja a megismételt államfőválasztáson, most durván nekiment a potenciális közös jelöltnek Diana Șoșoacă, az SOS Románia párt elnöke.
2024. december 12., 09:292024. december 12., 09:29
„Azt mondjátok, meg fogtok ölni, csak mert bármit mondok Călin Georgescuról? Ez Georgescu hozzáállása, aki soha nem állt ki hogy kijelentse: megtiltja támogatóinak, hogy gyilkosságra és erőszakra uszítsanak? Tényleg?” – mondta Șoșoacă az Antena 3 hírcsatorna szerint.
„Hagyjatok engem az összes mézesmázos beszédű puhánnyal. Lássuk, a hónap végén mivel fizetnek, a szép szavaikkal? Simion (George Simion, a szintén szélsőjobboldali AUR elnöke – szerk. megj.) szavaival, aki állandóan hazudik? Tényleg? Ne dőljenek be a trükköknek, és ne kövessék azokat, akik messiásnak képzelik magukat. Ezen a világon senki sem a világ megmentője” – tette hozzá Șoșoacă.
Mint ismeretes, Șoșoacă is szeretett volna elindulni az elnökválasztáson, ám az alkotmánybíróság vitatható érvekkel – arra hivatkozva, hogy az alkotmányt sértő módon nyilatkozott Románia EU- és NATO-tagságáról –
Amelynek az első fordulóját aztán óriási meglepetésre a nagy nyilvánosság számára addig jobbára ismeretlen Georgescu nyerte meg, míg a második helyen Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke végzett.
Az AUR, az SOS Románia és a Fiatal Emberek Pártja (POT) közölte, hogy a második fordulóban Georgescut támogatja, ám az alkotmánybíróság előbb újraszámoltatta a szavazatokat, majd miután először hitelesítette az első forduló eredményét, végül mégis érvénytelenítette azt.
Indokként az államfői hivatal által nyilvánosságra hozott, a hírszerzés által a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) számára készített jelentésre hivatkozott, amely szerint a kampány során manipuláció történt, és egy külső állami szereplő beavatkozott a választási folyamatba.
Csütörtökön reggel kilenc órától a parlamentben folytatódik az egyeztetés a közös kormány megalakításáról az Európa-barát pártok és a kisebbségi frakció képviselői között.
Romániában közel 800 ezer személy soha nem használta az internetet – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) friss adataiból.
Közleményben tudatta a Călin Georgescu szélsőjobboldali elnökjelölt javára elkövetett kampánymanipuláció legfőbb színterének tekintett TikTok közösségi oldal, milyen biztonsági intézkedéseket hajtott végre.
A legfelsőbb bíróság szerdán elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) beadványát, amit a romániai elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági döntés ellen nyújtott be.
A jelenlegi 18 helyett csak 16 minisztérium működne a következő kormányban, és csökkentenék az állami apparátus létszámát – kiszivárgott sajtóhírek szerint ebben állapodtak meg szerdán a négypárti koalíciós szándéknyilatkozatot aláíró pártok.
Nem zárkózik el attól Daniel David, a BBTE rektora, hogy adott esetben az Európa-barát romániai pártok közös államfőjelöltje legyen, egy ilyen jelöltállításhoz azonban szerinte számos feltételnek kell teljesülnie.
SMS-ben vagy a különböző üzenetküldő alkalmazásokon (pl. Whatsapp) a mobiltelefonokra érkező, online munkát ajánló üzenetekre figyelmeztetnek, amelyek célja az érzékeny felhasználói adatok gyűjtése.
Klaus Iohannis államfő szerdán aláírta az új összetételű parlament összehívásáról szóló rendeletet – tájékoztatott az elnöki hivatal.
Frusztráltan reagált George Simion, a szélsőjobboldali Mentsétek meg Romániát Szövetség (AUR) elnöke kedden este arra a hírre, hogy „Európa-párti” koalíció megalakítását jelentette be négy párt és a képviselőházi kisebbségi frakció.
Elkötelezettségüket fejezték ki az Európa-párti parlamenti pártok képviselői egy közös kormányprogram kidolgozása mellett, ugyanakkor kilátásba helyezték egy lehetséges közös államfőjelölt támogatását is.
szóljon hozzá!