Archív felvétel
Fotó: Facebook/Claudiu Năsui
Kihallgatásra érkezett hétfőn az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) bukaresti székhelyére a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselője, Claudiu Năsui volt gazdasági miniszter.
2023. február 06., 13:442023. február 06., 13:44
A jelenleg ellenzékben politizáló hontayát abban az ügyben citálták be, amelyben a Romarm védelmi ipari állami vállalatcsoport vezérigazgatója Gabriel Ţuţu, a román labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya, Victor Piţurcă és annak fia, Alexandru Piţurcă ellen indult bűnvádi eljárás.
A DNA székhelye előtt várakozó újságírók megkérdezték az USR-s képviselőtől, hogy miért van még tisztségben Gabriel Ţuţu. Azt mondta,
„Nézzék meg, kik voltak az igazgatótanácsban előtte és utána. Jól látszik, ki nevezte ki az igazgatótanácsi tagokat és támogatta a vezérigazgatót az egyes állami vállalatoknál” – idézte az Agerpres Năsui nyilatkozatát.
Súlyos visszaéléseket követtek el a Romarm állami fegyveripari üzem illetékesei, akik a koronavírus-járvány idején védőmaszkgyártásba fogtak – állítják az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) ügyészei az általuk összeállított nyomozati anyagban.
Mint ismeretes, a múlt héten a bukaresti törvényszék elutasította a DNA-nak azt a kérését, hogy helyezzék előzetes letartóztatásba Gabriel Ţuţut, a Romarm védelmi ipari állami vállalatcsoport vezérigazgatóját és Alexandru Piţurcát, a román labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya, Victor Piţurcă fiát. A két gyanúsított szabadlábon, hatósági felügyelet alatt védekezhet, akárcsak Victor Piţurcă. Mindhármuk ellen a védelmi minisztérium számára korábban megrendelt, a szabványoknak nem megfelelő védőmaszkok közbeszerzési eljárásának ügyében indítottak büntetőeljárást a korrupcióellenes ügyészek.
Tagadja Ludovic Orban, aki 2020 elején Románia miniszterelnöke volt, hogy tudomása lett volna a Romarm állami fegyverüzemnél a védőmaszkok gyártására szolgáló berendezések beszerzésekor elkövetett törvénytelenségekről.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!