Cáfolják, hogy üresen marad a rendőrautók üzemanyagtartálya
Fotó: Tuchiluș Alex
Cáfolta pénteken a Román Rendőrség, hogy nincs elegendő pénz üzemanyagra, ezért hamarosan eltűnnek az utcákról a rendőrautók. Nem csak a rendőrség szembesül álhírekkel: az elmúlt héten 12 esetben töröltetett a bukaresti médiahatóság illegális tartalmakat a TikTokról és a Facebookról.
2025. április 11., 20:562025. április 11., 20:56
2025. április 11., 20:582025. április 11., 20:58
A rendőrség állítólagos üzemanyaghiányáról szóló információt az egyik rendőrszakszervezet tette közzé. Közleményében azonban a Román Rendőrség biztosította a polgárokat arról, hogy a rendőrök nem szenvednek hiányt technikai eszközökben vagy üzemanyagban, és el tudják látni a feladataikat.
Ezzel egy időben az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) közölte: múlt szombattól péntekig 12 esetben szólított fel közösségimédia-platformokon megjelent illegális tartalmak eltávolítására. A CNA pénteki közleménye szerint a TikTokról négy, a Facebookról hat, az Instagramról egy illegálisnak minősített tartalmat töröltettek. A tájékoztatásban azt is hangsúlyozták, hogy a platformoknak a továbbiakban kötelességük megakadályozni az esetleges újbóli feltöltésüket.
A töröltetett tartalmak összesen 431 944 követőhöz jutottak el és 1 842 363 kedvelést kaptak. Közleménye szerint a CNA félretájékoztató, rágalmazó, erőszakra felbujtó és totalitárius rendszereket dicsőítő tartalmakat töröltetett.
Az Országos Audiovizuális Tanács képviselői emlékeztettek, hogy az intézmény honlapján (www.cna.ro) megtalálható petíciós űrlap kitöltésével lehet jelenteni az online térben terjedő illegális tartalmakat.
Illegális audiovizuális tartalmak eltávolítását rendelte el pénteken az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) a TikTokról és a Facebookról.
Dragoș Anastasiu miniszterelnök-helyettes lemondását vagy leváltását követelték szombaton a Szociáldemokrata Pártot (PSD), illetve a Románok Egyesüléséért Szövetséget (AUR) képviselő politikusok.
Nicușor Dan államelnök pénteken Salzburgban kijelentette, hogy itt az ideje „új fejezetet nyitni” az Ausztriával való kétoldalú kapcsolatokban.
Romániában egyre inkább beépül a vallási tematika a politikai üzenetekbe – többek közt erre mutatott rá egy friss felmérés.
Számos önkormányzat használhatatlan projektekre költött használhatatlan projektekre költött jelentős pénzeket.
2024-ig több mint 850 000 moldovai szerezte vissza a román állampolgárságot a Chişinău Rádió által idézett hivatalos adatok szerint. 1991 és 2002 között 85 500 személy részesült egyszerűsített eljárásban,.
Zivatarokra figyelmeztető újabb sárga, vagyis elsőfokú riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Közben a kánikula sem enyhül, pénteken narancssárga és sárga, szombaton vörös hőségriasztás lesz érvényben több megyében.
Nagyon gyorsan megtalálták a közös hangot, és egy nagyon jó beszélgetés volt – így látta Orbán Viktor magyar és Ilie Bolojan román miniszterelnök szerda esti beszélgetését Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
Elhatárolódó nyilatkozatot adott ki szerdán este a Román Ortodox Egyház patriarchátusa, miután kiderült: egy Ilie Lăcătușu ortodox papra való keddi megemlékezésen a 30-as, 40-es évek hírhedt, zsidók ezreinek haláláért felelős, magyargyűlölő fasiszta legionárius mozgalmának zászlaja is előkerült.
Csütörtöki ülésén a kormány elfogadta az állami vállalatok reformjával foglalkozó tárcaközi munkacsoport létrehozásáról szóló memorandumot.
Diana Buzoianu környezetvédelmi és erdőgazdálkodási miniszter csütörtökön ismertette a Romsilva átszervezéséről szóló javaslatokat, amelyek között van az erdészeti igazgatóságok, valamint az igazgatók számának csökkenése.
szóljon hozzá!