Fotó: Facebook/Petru-Constantin Luhan
Újabb, korrupció vádja miatt bíróság elé állt korábbi politikus lélegezhet fel ügye elévülése miatt.
2023. március 17., 12:402023. március 17., 12:40
A bukaresti bíróság elrendelte a büntetőeljárás megszüntetését Petru-Constantin Luhan volt demokrata-liberális párti EP-képviselő ellen, akit azzal vádolnak, hogy illegálisan számolt el 50 ezer eurónyi utazási költséget Strasbourgba és Brüsszelbe.
Ezzel Luhan is felkerült azon személyek hosszú listájára, akik ellen különböző bűncselekmények miatt indult eljárás, de az elévülésről szóló alkotmánybírósági döntéseknek köszönhetően megúszták a felelősségre vonást.
A politikus ellen 2019 áprilisában emelt vádat az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA), de három évbe telt, mire a bukaresti bíróság bírái valamilyen eredményre jutottak.
Petru-Constantin Luhant azzal vádolta a DNA, hogy folytatólagosan hamis dokumentumokat használt fel és mutatott be rosszhiszeműen, hogy hamisan szerezzen pénzt az Európai Parlamenttől.
A nyomozó hatóságok szerint 2010. március 17. és 2012. március 6. között Luhan európai parlamenti képviselőként
„A vádlott ezekhez a kérelmekhez több, ugyanolyan valótlan igazoló dokumentumot (adószámlák, nyugták, üzemanyagbizonylatok) csatolt, amelyekben túlértékelte a repülőjegyek költségeit, és a vádlott lakóhelye és munkahelye – főként Strasbourg vagy Brüsszel – közötti, valójában repülővel megtett autós utazásokat igazolt" - közölte a DNA.
Ennek eredményeként Luhan jogtalanul 50 368 eurót kapott az Európai Parlamenttől.
Luhan 2009-ben a PDL listáján választották meg EP-képviselővé, majd a Nemzeti Liberális Párt tagja lett, ahol a párt Európai Alapok és Regionális Fejlesztési Bizottságának koordinátora volt.
Mint arról beszámoltunk, szerdán Darius Vâlcov volt pénzügyminiszter büntetőperének megszüntetését rendelte el elévülésre hivatkozva.
Az egykori slatinai polgármester pere a fellebbviteli szakaszban volt, alapfokon 6 év és 6 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!