Liviu Dragnea
Fotó: Mediafax
Szeretné elnyerni a magyar választók kegyeit Liviu Dragnea, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, aki az RMDSZ-szel való közös kormányzást sem zárja ki.
2017. május 15., 16:372017. május 15., 16:37
A politikus erről vasárnap este beszélt egy televíziós műsorban. Dragnea kifejtette: korai arról beszélni, hogy harcba szállna-e a 2019-es államfőválasztáson.
„Szerintem erről 2019-ben fogunk tárgyalni. Politikai és az eddigi kampányokban szerzett tapasztalataim alapján az véleményem, hogy aki már most elkezd beszélni, aki már most tervezget, az elnököt és más pártokat is beleértve, (...) az veszíteni fog. Írásba adom, hogy akik már most tervezgetik, hogy jelöltessék magukat és azon gondolkodnak, hogy miként nyerhetnek, azok veszíteni fognak. Vagy nem is lesznek jelöltek, vagy veszítenek. Ezt nem így kell csinálni, mi a kormányprogramra koncentrálunk és nem akarom felhasználni a kormányt, a tisztségeinket vagy a kormányprogramot arra, hogy ezzel győzzük meg az embereket az elnökválasztások során” – tette hozzá Dragnea.
Bár kitért a válaszadás elől, Dragnea azt mondta, hogy „jó román államfő lenne”, majd hozzátette: meggyőződése, hogy Klaus Johannis jelenlegi államfő „románként gondolkodik”, de „sokkal nyitottabbnak kellene lennie és többet kellene kommunikálnia”.
A PSD elnöke azt is elmondta:
Az RMDSZ esetleges bevételéről a kormánykoalícióba Dragnea azt mondta, hogy nem beszélt erről a kisebbik koalíciós párt, az ALDE elnökével, Călin Popescu Tăriceanuval, de nem zárja ki ennek lehetőségét.
Mint arról beszámoltunk, Dragnea az RMDSZ szombati, zilahi kongresszusának meghívottjaként gyakorlatilag kormányszereplésre kérte fel az RMDSZ-t, amikor az eddigi együttműködést méltatta, és felvetette: meg kellene tenni a következő lépést.
Egyáltalán nem burkoltan kormányzati szerepvállalásra invitálta az RMDSZ-t Liviu Dragnea, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke a szövetség szombati, Zilahon zajló kongresszusán. Az alakulat 13. nagygyűlésén nem kerül sor tisztújításra, az alapszabály- és programmódosításokon kívül a stratégiai irányelvek elfogadá
A Romania TV-nek nyilatkozva arról beszélt: helyi szintű együttműködésre célzott, ugyanakkor megjegyezte, nem zárkózik el a kormányzati szintű együttműködéstől sem, ha a koalíció is ezt támogatja.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke erre reagálva közölte: az RMDSZ-t jelenleg nem foglalkoztatja a kormányra lépés, a céljuk az, hogy tartalommal töltsék meg a koalícióval a külső, parlamenti támogatásról megkötött szerződést.
Nincs itt az ideje Kelemen Hunor szerint annak, hogy az RMDSZ választ adjon a román szociáldemokraták kormányra hívó felvetésére. A szövetségi elnök a zilahi kongresszus végén elmondta azt is, nem időszerű a területi, illetve a kulturális autonómiáról szóló törvénytervezet beterjesztése.
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
szóljon hozzá!