Elégedetlenek. George Simion AUR-vezér szerint a kormány akadályozza a külföldön élők részvételét a választásokon
Fotó: Videófelvétel/Facebook/AUR
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) mintegy kétszáz szimpatizánsa tüntetett csütörtök reggel az Állandó Választási Hatóság (AEP) székháza előtt, mivel szerintük az intézmény „aláaknázza” a külföldön élő román állampolgárok választási jogát.
2024. május 16., 11:302024. május 16., 11:30
Az AUR elnöke, George Simion maga is részt vett a tüntetésen, és kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) „alkotmányellenes és antidemokratikus” módon bezáratott számos szavazóhelyiséget a diaszpórában. Azt is sérelmezte, hogy a választásokra csak egyetlen napot jelölt ki a kormány, és nincs lehetőség levélszavazásra.
– mondta Simion.
Az ellenzéki politikus az Agerpres szerint kijelentette, Románia aktív lakosságának fele külföldön él, és hozzájuk nem jut el a tájékoztatás, ezért a választási kampány nem valós.
A tüntetés résztvevői az „Egy állampolgár. Egy szavazat”, „Egyenlő szavazati jogot a diaszpórának” feliratokkal fejezték ki felháborodásukat, és azt kiabálták, hogy „Szégyelljétek, szégyelljétek magatokat”, „AEP – a PSD szolgája”, és „Nem akarjuk, hogy tolvajok vezessenek minket”.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos tanácsa megbízta a párt főtitkárságát és választási kampányának vezetőjét az Elena Lasconi pártelnök népszerűsítésére kötött szerződések felbontásával – jelentette be Ionuț Moșteanu.
Cáfolják az egykori Ponta-kormány miniszterei Victor Ponta volt kormányfő azon állítását, hogy 2014-ben az ő utasítására árasztottak el romániai falvakat a dunai árhullám idején, hogy ezzel meg lehessen menteni Belgrádot az árvíz pusztításától.
Miután tudományosan is igazolták, hogy több mint 10 ezer medve él Romániában, Tánczos Barna reméli, hogy a hatóságok meghozzák a szükséges intézkedéseket az emberéletek és a gazdák termésének védelme érdekében.
Pengeváltáshoz vezetett Marcel Ciolacu jelenlegi és Victor Ponta volt szociáldemokrata párti miniszterelnök között, hogy előbbi Ponta elnökválasztási versenyből való visszalépését követelte az árvízbotrány miatt.
Hivatalossá vált, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) kihátrál saját pártelnöke, Elena Lasconi mögül, és Bukarest függetlenként induló főpolgármesterét – a párt korábbi elnökét – támogatja az államfőválasztáson.
Bulgária 2025. május 1-től drágítja a matricákat, így azok, akik Bulgáriába vagy Görögországba tartanak autóval, többet fognak útdíjként fizetni.
Victor Ponta független román államfőjelölt visszalépését kéri Marcel Ciolacu kormányfő és több politikustársa a volt miniszterelnök egy, a 2014-es árvíz idején hozott döntése miatt.
A romániai polgárok csaknem 90 százaléka úgy véli, hogy az ország nemzeti érdeke, hogy az EU és a NATO tagja maradjon, de féltik az EU-tól a szuverenitást – derül ki egy friss felmérésből.
Idén februárban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában: a népesség 10 559 fővel csökkent – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan ügyvivő államfő úgy véli, hogy a bíráknak és ügyészeknek nem kellene 47-50 éves korukban nyugdíjba vonulniuk, amikor szakmai életük csúcsán vannak.
szóljon hozzá!