Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Infó/Facebook
Az idei év első nyolc hónapjában több mint ezer ember halt meg közúti balesetben Romániában. A súlyos balesetek fő oka a gyalogosok fegyelmezetlensége, a második leggyakoribb ok a gyorshajtás.
2023. október 05., 10:132023. október 05., 10:13
A szomorú valóságot újfent alátámasztó adatokat a Román Rendőrség hozta nyilvánosságra. A Digi 24 hírtelevízió által idézett adatsorok szerint az idei év első 8 hónapjában közel 3000 súlyos és nagyon súlyos baleset történt az országban.
A rendőrség szerint a legtöbb közúti eseményt a gyalogosok fegyelmezetlensége okozta – 515 baleset –, a második helyen pedig a gyorshajtás állt – 497 baleset.
A hatóságok szerint ezekkel a számokkal még mindig az Európai Unió azon országainak negatív élmezőnyében találjuk Romániát, ahol
Mindez olyan körülményke között, hogy a kormány tavaly elfogadta a közúti közlekedésbiztonsági stratégiát, amely 2030-ig érvényes, vagyis addig az évig, ameddig a kormány 50 százalékkal szeretné csökkenteni a közúti balesetekben elhunyt vagy megsérült emberek számát.
Az Európai Unió (EU) országaiban közúti balesetben elhunytak száma 6 százalékkal nőtt 2021-ben 2020-hoz képest, és lakosságarányosan Romániában haltak meg a legtöbben közlekedési balesetben
Miután hosszú évek óta Romániában történik a legtöbb súlyos közúti baleset, jó hírrel rukkolt elő a belügyminisztérium: adataik szerint idén csökkent a balesetek száma az előző év azonos időszakához képest.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
szóljon hozzá!