Tudorel Toader
Fotó: Digi24.ro
Tudorel Toader igazságügyi miniszter bevallása szerint azt követően küldi majd el az érdekelteknek az igazságügy működését szabályozó törvények módosításait tartalmazó tervezetet, hogy mindegyik szakmai szervezet és a civil társadalom kifejti ezzel kapcsolatos álláspontját.
2017. augusztus 25., 11:402017. augusztus 25., 11:40
2017. augusztus 25., 11:422017. augusztus 25., 11:42
Péntek reggeli sajtótájékoztatóján a tárcavezető azt mondta, tudja, hogy a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM), az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA), a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT), illetve a civil társadalom
„Igazságügyi miniszterként megtehettem volna, hogy az általam megfogalmazott javaslatokat törvénytervezetbe foglalom, és azt elküldöm véleményezésre a CSM-nek, ez esetben azonban a civil társadalom utólag szerzett volna tudomást annak tartalmáról, kész tények elé lett volna állítva. Egyébként mindig ezt az eljárást alkalmazzák, ebben a helyzetben azonban – az igazságüggyel kapcsolatos törvények fontosságára való tekintettel – jobbnak láttam, hogy beiktassak még egy szakaszt ebbe az eljárásba, és előzőleg bocsássam nyilvános vitára, ismertessem önökkel az általam megfogalmazott 30-40 javaslatot” – magyarázta a sajtónak Toader az Agerpres szerint.
A tárcavezető szerint az eddigi állásfoglalások mindössze két-három tervezett módosításra fókuszálnak, nem nyilvánítottak véleményt mindegyik javaslatról.
Toader hozzátette, az álláspontok alapján véglegesített tervezetet elküldi majd véleményezésre a CSM-hez. A miniszter hangsúlyozta, a tervezet kapcsán
amely módosíthat a tárca tervezetén és jóváhagyja azt, majd elküldi elfogadásra a parlamentnek, ahol „minden bizonnyal számos módosítást eszközölnek még rajta”.
„Az igazságügyi minisztérium nem dönt, csak javasol. A kormány nem dönt, csak jóváhagy. A parlament dönt” – nyomatékosította a tárcavezető.
A román kormány fő erejét adó szociáldemokraták elnöke, Liviu Dragnea ellenzi az államelnök kizárását az ügyészségi vezetők kinevezési eljárásából.
Egy ember életét vesztette szombaton egy robbanásban, amely az A7-es autópálya munkatelepén történt, a Prahova megyei Dumbrava település térségében.
Az év első kilenc hónapjában a rendőrök 10 246 ideiglenes távoltartási parancsot adtak ki, amelyek közül 4133-ból bírósági távoltartási végzés lett – számolt be szombaton a Román Rendőrség.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezte pénteken a bukaresti ítélőtábla Marta Dalida Achimet, a tisztségéből felfüggesztett ügyvédnőt, aki a gyanú szerint bérgyilkost fogadott a fia haláláért általa felelősnek tartott három személy meggyilkolására.
A tanügyminisztérium 70 303 568 eurót különített el az egyetemi épületek korszerűsítésére és új bentlakások építésére az országos helyreállítási alapból finanszírozott két projekt keretében – jelentette be pénteken a szaktárca.
Vasárnap véget ér az egyhetes vakáció, hétfőn elkezdődik a 2024–2025-ös tanév második modulja.
A Román Posta megkezdte pénteken a novemberi nyugdíjak kiosztását – közölte az intézmény.
Klaus Iohannis államfő pénteken kihirdette a törvényt, amely szerint a román állam a hozzátartozók kérésére 5000 euróig terjedően köteles fedezni a külföldön elhunyt román állampolgárok hazaszállításának költségeit.
Az állami ingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) eddig áfa nélkül 13,8 millió lejt – több mint négymillió eurót – fizetett ki annak a bukaresti luxusvillának a felújítására, amelyet a gyanú szerint Klaus Iohannis államfő használhat majd.
Elutasította az illetékes román bíróság Ukrajna azon kérelmét, hogy kényszer-végrehajtás útján foglalják le a Romániában lévő orosz vagyonelemeket.
Apácának öltözve próbált pénzt kicsalni áldozataitól egy bákó megyei férfi – közölte a moldvai megye rendőr-főkapitánysága.
szóljon hozzá!