Fotó: László Ildikó
Szalmonella jelenlétének veszélye miatt visszahívja a forgalomból az Alfez Tahini elnevezésű szezámpasztát a Kaufland – jelentette be honlapján az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA).
2024. július 16., 14:152024. július 16., 14:15
A szakhatóság közleménye szerint a gyártó és az üzlet „késedelem nélkül reagált, és kivonta ezeket a termékeket az értékesítésből”.
„A visszahívás kizárólag az Al`Fez Tahini Paste Al`Fez 160g terméket érinti. A Parmafood Group Distribution Kft. által értékesített egyéb termékeket, beleértve a gyártó AB World Foods LTD UK egyéb termékeit, nem érinti ez a visszahívás” – közölte az élelmiszerbiztonsági hatóság.
A hatóság honlapján ugyanakkor megmutatták azt is, hogy néz ki a szalmonellagyanús termék régi, illetve új csomagolásban.
Fotó: Képernyőmentés/ANSVSA
Akinek ilyen van a hűtőjében, maradéktalanul vigye vissza – ajánlják a szakemberek.
Bár korábban az oktatási minisztérium azt közölte, hogy nincs pénz az üdülési utalványokra, a tárca most bejelentette: idén is kaphatnak vakációs csekkeket a tanügyi alkalmazottak.
Nicușor Dan államfő is részt vett a koalíciós pártok vezetőinek keddi ülésén. A kormányra jelentős nyomás nehezedik a tanügyi, valamint az igazságszolgáltatásban dolgozók részéről a megszorítások miatt.
Kiskorú ellen elkövetett szexuális visszaéléssel gyanúsítanak egy volt román államfőjelöltet. Sebastian Popescu ellen kényszerintézkedést foganatosított a bíróság.
Fontos lépések történtek az elmúlt időszakban Romániának az amerikai vízummentességi programba (Visa Waiver) való felvétele érdekében.
Az ország több bíróságán részlegesen felfüggesztik tevékenységüket a bírák és ügyészek, követelve a speciális nyugdíjazásuk szabályozásának módosítását célzó törvénytervezett visszavonását.
Közzétették kedden a pótérettségi óvások elbírálása utáni, végleges eredményeit.
Nicușor Dan államfő kedden kijelentette, hogy az Európai Unió (EU) új többéves költségvetéséről szóló egyeztetésekkel párhuzamosan Romániában szükség van egy belső eszmecserére az ország fejlődési irányvonalairól.
Daniel David tárcavezető az Antena 3 televíziónak nyilatkozva elmondta, nem kíván jóslatokba bocsátkozni, nem tudja, mi fog történni a továbbiakban, de vélhetően bojkottal fog elkezdődni az új tanév.
Légimentő modulokat szerzett be a román katasztrófavédelem (DSU) a hadsereg szállító repülőgépei számára. Az ország ,,orvosi evakuálási kapacitásának javítását célzó projekt” lezárását hétfőn jelentették be a bukaresti légitámaszponton.
Nem áll fenn annak a kockázata, hogy megtiltsák a Román Vasúttársaság személyszállító részlege (CFR Călători) által üzemetetett vonatok közlekedését a CFR SA vasúti hálózatán – közölte hétfőn a CFR Călători.
szóljon hozzá!