Fotó: Sanitas/Facebook
Tüntetést tartanak az egészségügyi alkalmazottak június 8-án a bukaresti Győzelem téren, majd július 1-jétől általános sztrájkba lépnek – jelentette be csütörtöki közleményében az Egészségügyi Szolidaritás Szakszervezeti Szövetség.
2023. május 18., 13:402023. május 18., 13:40
Az érdekvédelmi szövetség vezetőtanácsa szerdai ülésén döntött a tiltakozó megmozdulások megszervezéséről és ezek menetrendjéről. Az Agerpres által idézett dokumentum szerint május 23-ától elkezdik az aláírásgyűjtést az általános sztrájk kirobbantásához, majd június 8-án tüntetést tartanak a fővárosi Győzelem téren, ahonnan felvonulnak a munkaügyi, az egészségügyi minisztérium és a parlament épületéhez. Június 15-én az egészségügyi intézmények előtt szerveznek tiltakozó megmozdulást,
Az Egészségügyi Szolidaritás Szakszervezeti Szövetség képviselői tisztességes munkakörülményeket és az egészségügyi minisztériummal közösen kidolgozott bértörvény maradéktalan gyakorlatba ültetését követelik.
Kérik továbbá, hogy az egészségügyi kisegítő személyzetnek – ápolók, betegszállítók –, az adminisztratív személyzetnek és az egészségügyi munkásoknak a nehéz munkakörülmények miatt járó pótlékot az alapbérhez viszonyítva szabják meg, akárcsak a műszakpótlékokat és a hivatalos szabadnapokon végzett munkáért járó pótlékokat minden személyzeti kategória esetében.
Követeléseik között szerepel továbbá, hogy az ügyeletekért is az alapnormának megfelelő óradíjat számolják fel, kérik az étkezési utalványok értékének aktualizálását, a versenyvizsgák kiírásának jóváhagyását a betöltetlen álláshelyekre, illetve a GDP-arányos egészségügyi ráfordítások növelését úgy, hogy az érje el az uniós átlagot.
A szakszervezeti szövetség közleményében hangsúlyozta, a tiltakozásokat csak az új kormány beiktatása után kezdik el, mert így nagyobb az esély követeléseik teljesülésére.
Május 23-án az egészségügyi minisztérium épülete előtt tiltakoznak, június 8-án pedig két órára beszüntetik a munkát a Sanitas szakszervezeti szövetség tagjai – közölte Viorel Huşanu, a bukaresti Sanitas-szervezet elnöke.
Daniel David oktatási miniszter kedden egy videóüzenetben felhívta a figyelmet arra, hogy a deficitcsökkentő intézkedéscsomag előírja az óraadó tanárok óradíjának csökkentését is.
Az elmúlt 24 órában a kánikula és a viharok nagyon sok munkát adtak a katasztrófavédelmi felügyelőség munkatársainak – számolt be kedden a belügyminisztérium.
Bírálta Sorin Gridneanu, a kormánykoalíció legnagyobb pártja, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke a kormány által felelősségvállalással beterjesztett gazdasági megszorító intézkedések egyes elemeit.
Kedden is kitart a kánikula szinte az egész országban – figyelmeztetnek a meteorológusok.
A romániai polgárok szűk többsége egyelőre elégedett Nicușor Dan nemrég hivatalba lépett államfő tevékenységével – derül ki egy közvélemény-kutatásból.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem.
A kormány felelősséget vállalt hétfőn a bukaresti parlamentben a számos megszorítást tartalmazó deficitcsökkentő intézkedéscsomagért.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
A Declic Közösség hétfőn felszólította a kormányt, hogy a pártszubvenciók csökkentését építse be a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezetbe, amelyért hétfőn felelősséget vállal a parlamentben.
Nyílt levélben fordult a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) Nicușor Danhoz, miután az államfő nem írta alá 51 bíró nyugdíjazásáról vagy kinevezéséről szóló elnöki rendeletet.
1 hozzászólás