Fotó: Liviu Dragnea/Facebook
Vádat emelt az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a korrupcióval összefüggő bűncselekmények miatt korábban letöltendő szabadságvesztéssel sújtott Liviu Dragnea ellen a Tel Drum-ügyben.
2022. október 17., 15:392022. október 17., 15:39
2022. október 17., 17:462022. október 17., 17:46
A Szociáldemokrata Párt (PSD) egykori elnökének szervezett bűnözői csoport létrehozása, hivatali visszaélés, valamint európai uniós alapok jogtalan megszerzése céljából hamis, pontatlan vagy hiányos dokumentumok felhasználására való felbujtás vádjával kell bíróság elé állnia.
Az ügynek számos további vádlottja van: a Teleorman megyei tanács tisztviselői, a Tel Drum vállalat képviselői, cégvezetők és maga a Tel Drum vállalat is. A vád szerint Liviu Dragnea a Teleorman megyei önkormányzat elnökeként bűnözői csoportot hozott létre a többi vádlottal együtt, amely 2001 és 2017 között működött. A bűnözői csoport jelentős összegekre tett szert hazai és európai projektekből hivatali visszaélés, európai alapok elcsalása, adócsalás és nem nyilvános információk jogtalan felhasználása révén.
Ezen kívül a Tel Drum kivonta magát 1 229 388 lejnyi áfa és nyereségadó befizetésének kötelezettsége alól – állítják az ügyészek. A fejlesztési minisztérium és a pénzügyminisztérium polgári félként csatlakozott a perhez. Az ügyet a bukaresti törvényszék tárgyalja.
A korábban a bukaresti képviselőház elnöki tisztségét is betöltő Liviu Dragneát 2019. május 27-én három és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélték a Teleorman megyei gyermekvédelmi igazgatóságnál történt fiktív alkalmazások ügyében.
Holtan találták a Siriu víztározóban a péntek délután óta keresett tűzoltót – számolt be szombaton a Buzău megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Az év első három hónapjában lefolytatott több mint 400 akció nyomán összesen 173 személyből álló 23 bűnszervezetet számolt fel a rendőrség.
Szombaton kezdődik és május 3-án reggel 7 óráig tart az időközi helyhatósági választások kampánya.
Megbánta Crin Antonescu, hogy azt mondta: a kínai gyakorlatot alkalmazva stadionokban lövetné főbe a drogdílereket.
Labilis légkörre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdélyre, a Bánságra, a Partiumra – beleérvte Máramaros megyét is – , Olténiára, Munténia nyugati részére és a hegyvidéki területekre.
Bár nem támogatja a halálbüntetés visszaállítását, a drogdílereket stadionban lövetné agyon, ha ez lehetséges volna – jelentette ki Crin Antonescu.
Megbocsát Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke a párt azon vezetőinek, akik múlt héten arról döntöttek: helyette a függetlenként induló bukaresti főpolgármestert, Nicușor Dant támogatják az elnökválasztáson.
Cáfolta csütörtökön a iași-i Sf. Spiridon kórház vezetősége, hogy az intézmény három alkalmazottjának – két rezidens és egy beteghordozó – halálát munkahelyi túlterheltség okozta volna.
Crin Antonescu felolvasta az újságíróknak azt a nyilatkozatot, amelyet az egykori titkosrendőrség, a Securitate felszólítására tett 1988-ban egy barátjáról. Leszögezte: nem „jelentésről”, hanem nyilatkozatról van szó, amelyet a Securitate nyomására tett.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
szóljon hozzá!