A városi lakosság körében hódít a mobilbankolás
Fotó: Pixabay.com
Bár a digitalizáció térnyerése városi környezetben szembetűnő, egy friss kutatás szerint a romániai lakosság egyharmadának még mindig akadályt jelent a digitális bankolás.
2024. november 23., 16:202024. november 23., 16:20
A városi felnőtt lakosság 64 százaléka mobilbankol, azaz használ mobilbanking szolgáltatásokat, míg 41 százalékuk internetbanking szolgáltatásokat vesz igénybe – derül ki az Exact Business Solutions legfrissebb felméréséből. A Digitális átállás a pénzügyi szolgáltatások terén című kutatás az online banki szolgáltatások elterjedtségét és a digitális pénzügyi viselkedést vizsgálta, és
A kutatás rámutat, hogy a mobilbanking népszerűsége jelentősen meghaladja az internetbankinget: a városi környezetben élő felnőttek 64 százaléka választja a mobilapplikációs banki megoldásokat, míg 41 százalékuk veszi igénybe az internetbanking szolgáltatásokat. A két felület felhasználói esetében jelentős átfedés tapasztalható: 37 százalékos azok aránya, akik mindkét platformot használják pénzügyeik kezelésére.
A lakosság harmada (33%) ugyanakkor egyiket sem használja, ami azt jelzi, hogy ezen a téren is lemaradás tapasztalható a nyugati országokhoz képest. Ezen felhasználók számára elengedhetetlen a pénzügyi intézmények részéről az egyszerű, átlátható megoldások kínálata és a digitális készségek fejlesztése.
A tanulmány készítői szerint ezek az adatok kulcsfontosságúak a pénzintézetek számára: a modern igények kielégítésére integrált és személyre szabott digitális stratégiák kidolgozása szükséges, ugyanakkor nagy lehetőség rejlik az eddig nem lefedett szegmens bevonásában.
Az Economica.net cikke szerint a városi lakosság körében tapasztalható digitalizációs trendek jó mutatják, hogy a mobilbankolás a pénzügyi szektor meghatározó részévé vált. A felhasználói szokások folyamatos elemzése lehetőséget teremt arra, hogy a bankok még közelebb kerüljenek ügyfeleikhez – mindezt innovatív és könnyen használható digitális megoldásokkal.
A mesterséges intelligencia segítségével generált félretájékoztató videóanyagokat terjesztő TikTok-fiókokra hívta fel a figyelmet vasárnap a bukaresti belügyminisztérium.
Románia volt államfői is leadták voksukat vasárnap. Klaus Iohannis Szebenben szavazott a feleségével, Traian Băsescu pedig Bukarestben voksolt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) vasárnapi közleménye szerint egyre több jel utal „választási csalásra, a szavazók megfélemlítésére és a politikai erőforrásokkal való visszaélésre”.
Nicușor Dan független elnökjelölt vasárnap reggel kijelentette, hogy a jólétet hozó változásra szavazott, nem a befektetőket elriasztó változásra.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel együtt szavazott, Ilie Bolojan ügyvivő államfő, Cătălin Predoiu ügyvivő miniszterelnök is leadta szavazatát a második fordulóban vasárnap.
Vasárnap reggel 9 óráig, a szavazás első két órájában 1 586 857 választópolgár, a választói névjegyzékben szereplők 8,82 százaléka szavazott az államfőválasztás második fordulójában.
A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.
A 2025-ös elnökválasztás második fordulójában is fontos, hogy a választók a bélyegzőt megfelelőképpen helyezzék el a szavazólapon, hogy a szavazat érvényes legyen.
A Romániai Zsidó Közösségek Szövetsége (FCER) pénteken állásfoglalást tett közzé az elnökválasztás második fordulójával kapcsolatban.
Videókapcsolatot létesítve beszélgetett egymással pénteken Emmanuel Macron francia elnök Nicuşor Dan bukaresti főpolgármesterrel, akit támogatásáról biztosított a vasárnapi romániai államfőválasztáson.
szóljon hozzá!