Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A romániai biztosítók által tavaly a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb/RCA) szerződések alapján kifizetett legnagyobb kártérítés meghaladta a 7,1 millió lejt, az összeget egy közúti baleset okozta súlyos sérülés után kellett lepengetni – közölte hétfőn a Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR). 2022-ben minden naptári napra több mint 10 millió lej kártérítés jutott a közúti balesetek után összeállított mintegy 400 ezer dosszié alapján.
2023. december 11., 15:592023. december 11., 15:59
„A romániai biztosítók által tavaly a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási szerződések alapján kifizetett legmagasabb kártérítés meghaladta a 7,1 millió lejt – amelyet közúti baleset okozta súlyos sérülés után ítéltek meg. Ugyanakkor 2022-ben a szövetség szintjén elvégzett elemzés szerint
– derül ki a most nyilvánosságra hozott adatsorokból.
A közlemény szerint a gépjármű-felelősségbiztosítási szerződések alapján kifizetett kártérítések összege természetesen ennél jóval magasabb: 2022-ben minden naptári napon több mint 10 millió lej kártérítést fizettek ki a közúti balesetek után benyújtott mintegy 400 000 kárigényre.
„Egy közúti baleset sajnos nagy hatással lehet egy családra – ahogy azt sajnos a folyamatosan nyilvánosságra kerülő esetekből is láthattuk.
Ezért a közlekedésbiztonságnak mindannyiunk felelősségévé kell válnia. Mivel olyan világot akarunk, ahol nincsenek közúti balesetek, egy olyan országot, ahol nincsenek áldozatok az utakon, letettük a Koalíció a Közúti Biztonságért alapjait – ez egy országos projekt, amelyen keresztül szervezeteket, embereket, vállalatokat és hatóságokat kívánunk összefogni egyetlen céllal: növelni a biztonságot Románia útjain és csökkenteni a közúti balesetek áldozatainak számát” – idézte a közlemény Alexandru Ciuncant, az UNSAR elnök-vezérigazgatóját.
Az év első kilenc hónapjában a román rendőrség összesen 1424 olyan embert mentett meg, akiknek természeti katasztrófák, tűzesetek, robbanások, súlyos közlekedési balesetek miatt volt szükségük segítségre – vont mérleget az intézmény szóvivője.
A hazai össztermék (GDP) 1,52 százalékának megfelelő veszteséget okoznak évente az állami költségvetésnek a közúti balesetek – jelentette ki egy közlekedésbiztonsági témájú, Bukarestben rendezett keddi konferencián Ionel Scrioşteanu.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
szóljon hozzá!