Fotó: Haáz Vince
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter csütörtökön kijelentette, hogy a következő időszakban az általános sztrájkot kilátásba helyező egészségügyi alkalmazottak követeléseinek több mint a fele rendeződik.
2023. június 08., 16:422023. június 08., 16:42
2023. június 08., 16:512023. június 08., 16:51
A kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a tárcavezető elmondta, hogy a kollektív munkaszerződés aláírása, a létszámstop feloldása, a vakációs utalványok biztosítása és a bizonyos egészségügyi alkalmazotti kategóriák béremeléséről szóló sürgősségi rendelet elfogadása a kormány felelős hozzáállását bizonyítják a szakszervezetek kéréseihez – írta az Agerpres.
Rafila közlése szerint
Arra az újságírói felvetésre, hogy a szakszervezetek kérése szerint az orvosi ügyeletért járó bérpótlékot nem a 2018-as, hanem a jelenlegi fizetés alapján kellene kiszámolni, a miniszter kijelentette: erre csak egy átmeneti megoldást lehetne találni, ezt a méltánytalanságot a jövőre hatályba lépő új közalkalmazotti bértörvény fogja felszámolni.
Rafila elhárította a válaszadást arra a kérdésre, hogy lesznek-e az egészségügyben újabb béremelések, arra hivatkozva, hogy nem szeretne spekulációkba bocsátkozni. „Várom, hogy a szakszervezetekkel közösen találjunk egy olyan megoldást, amit mindannyian fel tudunk vállalni” – jelentette ki.
A sajtótájékoztatón jelenlévő Dan Cărbunaru kormányszóvivő elmondta, hogy a rendelet hatálya alá eső egészségügyi alkalmazottaknak 2 és 5 százalék közötti arányban emelkedik a fizetése.
Az egyik egészségügyi szakszervezet tagjainak egy csoportja több mint egy órán át tüntetett a kormánypalotánál, majd az egészségügyi és a munkaügyi minisztérium előtt álltak sztrájkőrséget.
A kormány elfogadja azt a rendeletet, amellyel júniustól a közalkalmazotti bértörvényben 2022-re előirányzott szintre emelkedik az egészségügyi, a szociális ellátási, a védelmi és rendvédelmi alkalmazottak bizonyos kategóriájának a fizetése.
Alexandru Rafila szerdán kijelentette, keresik a megoldásokat, hogy elejét vegyék az általános sztrájk kirobbantásának az egészségügyben.
A legfelsőbb bíróság szerdán elrendelte a Horațiu Potra csapatához tartozó zsoldosok előzetes letartóztatásának újabb 30 napos meghosszabbítását.
A környezetvédelmi minisztérium törvényjavaslatot fog előterjeszteni, amelyben a medvék etetéséért kiszabható bírságok drasztikus emelését irányozza elő – jelentette be szerdán Diana Buzoianu miniszter.
Megsokasodtak Romániában a legionárius, neonáci és antiszemita megnyilvánulások a 2024–2025-ös választási időszakban – állapította meg az Elie Wiesel Nemzeti Holokausztkutató Intézet éves jelentésében.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter szerint hatalmas vészjelzés, hogy nem volt nyomkövető karkötője a Maros megyei gyilkosság elkövetőjének.
A romániai polgárok többsége büszke országára – derül ki egy közvélemény-kutatásból.
A Delta katasztrófavédelmi felügyelőség 12 hívást regisztrált a keddről szerdára virradó éjszaka Tulcea megye lakóitól, akiket megrémítettek az ukrajnai Iszmail városát ért orosz dróntámadások, mivel nem kaptak Ro-Alert figyelmeztetést a hatóságoktól.
A munkaügyi és az egészségügyi minisztérium közösen átvizsgálja a rokkantsági igazolvány kiadásához szükséges kritériumok listáját – jelentette be kedd este az Antena 1 műsorában Petre-Florin Manole munkaügyi miniszter.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kilenc déli megyére hőségriasztást, az ország több mint felére zivatarokra figyelmeztető riasztást adott ki szerdán.
A tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragását célzó második megszorító csomagot nem felelősségvállalással kell elfogadtatni – jelentette ki a legnagyobb kormányerő, a Szociáldemokrata Párt (PSD) több vezető politikusa is.
Teodor Țigan, a Romsilva korábbi vezérigazgatója – aki azzal került be a híradásokba, hogy nyugdíjazásakor közel bruttó 100 000 eurós prémiumot kapott – beperelte az állami erdészetet.
szóljon hozzá!