Dan Vîlceanu volt parlamenti képviselő
Fotó: Gov.ro
Vádat emelt a legfőbb ügyészség Dan Vîlceanu volt parlamenti képviselő ellen hivatalos személy elleni erőszak, hivatali túlkapás és garázdaság gyanúja miatt, miután tavaly májusban a politikus bántalmazta a parlamentben Florin Roman liberális párti képviselőt.
2025. május 28., 17:132025. május 28., 17:13
2025. május 28., 20:202025. május 28., 20:20
Dan Vîlceanu a PNL színeiben szerzett parlamenti mandátumot, de az incidens idején már független képviselőként tevékenykedett.
A Dan Vîlceanu és Florin Roman közötti, dulakodásba torkolló összetűzés a képviselőház üléstermében és a parlamenti folyosón történt tavaly májusban. Florin Roman akkor azt nyilatkozta, hogy fizikai erőszak érte. Beszámolója szerint a parlamenti konfliktus onnan robbant ki, hogy jelezte Dan Vîlceanunak: szabályzatot sért, amikor függetlenként a PNL-frakciónak fenntartott helyek egyikét foglalja el az ülésteremben. Megjegyzését szóváltás követte, majd Vîlceanu fizikailag is bántalmazta őt az ülésterem kijáratánál.
A bántalmazást rögzítették a parlamentben felszerelt térfigyelő kamerák, így a felvételek megjelentek a médiában. A legfőbb ügyészség vádirata szerint 2024. május 21-én 11:15-kor Dan Vîlceanu, hivatala gyakorlása közben, a parlament épületében sértegette és bántalmazta egyik képviselőtársát. Utóbbi politikus a konfliktus során 4-5 napos orvosi ellátást igénylő sérüléseket, kemény tárgy okozta ütésnyomokat és horzsolásokat szenvedett – derül ki az Agerpres által idézett nyomozati anyagból.
Emellett a vádlott szidalmazta a sértettet, megzavarva a közrendet és a köznyugalmat. Az ügyészek a vádiratban emlékeztetnek: Dan Vîlceanu parlamenti mentelmi joga csak a politikai állásfoglalásaira terjed ki. A képviselők és szenátorok bíróság elé állíthatók olyan bűncselekményekért, amelyek nem állnak kapcsolatban a mandátumuk ideje alatt kinyilvánított politikai meggyőződésükkel vagy a jogalkotás folyamatával. Az ügyet a legfelsőbb bíróság tárgyalja.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
Elutasította csütörtökön az alkotmánybíróság az államfő által a fasiszta propaganda büntetését szigorító törvénytervezet ellen benyújtott alkotmányossági panaszt.
A romániaiak több mint háromnegyede vallásosnak vallja magát – derül ki az INSCOP Research egy friss közvélemény-kutatásából.
Tizennégy megyére narancssárga, több másik megyére sárga riasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható zivatarok miatt.
Egész testén súlyos égési sérüléseket szenvedett egy bukaresti kamasz, akit áramütés ért, amikor egy videójátékban látott jelenetet utánozva felmászott egy vagon tetejére – közölte a román rendőrség.
szóljon hozzá!