Fotó: Katasztrófavédelem
Egy halottja és 57 sérültje van a Dâmbovița megyei Crevedián található autógáz-töltőállomáson történt szombat esti robbanásoknak – közölte a belügyminisztérium.
2023. augusztus 27., 08:422023. augusztus 27., 08:42
2023. augusztus 27., 08:532023. augusztus 27., 08:53
Az első robbanás nyolc személyt érintett: egy ember meghalt,
Emellett heten megsérültek. Három égési sérültet a bukaresti sürgősségi klinikai kórházba szállítottak, négy égési sérültet pedig a Bagdasar-Arseni kórházba.
közülük három sérültet a Târgoviște városába szállítottak sürgősségi osztályra, 47 személyt pedig égési és egyéb sérülésekkel bukaresti egészségügyi intézményekbe.
A sérültek közül közül 43 személy belügyi alkalmazott: 39 tűzoltó, 2 rendőr és 2 csendőr.
Hajnali 2 óra körül 54 személyt ápoltak az egészségügyi intézmények különböző osztályain, közülük tíz személyt intubáltak.
Marcel Ciolacu miniszterelnök bejelentette, hogy
A baleset két súlyos sérültjét még az éjszaka folyamán átszállították a brüsszeli katonai kórházba, két másikat pedig Milánóba vittek a légierő C 27J Spartan gépeivel.
A hatóságok véradásra kérték fel a lakosságot. Médiajelentések szerint a Crevedián keletkezett tűz sűrű, fekete füstfelhőjét Bukarest felé fújta a szél, a környezetvédelmi ügynökség szakemberei azonban közölték: a légszennyezési mérőállomások adatai szerint nem növekedett meg a főváros levegőjében a veszélyes anyagok koncentrációja.
Egyébként kiderült, hogy
Crevedia polgármestere szerint az állomás tevékenységét felfüggesztették, ezért nem is szabadott volna működnie.
Marcel Ciolacu, aki egyben a PSD elnöke is, az erre vonatkozó felvetést úgy kommentálta: téved, aki azt hiszi, hogy tudja, mivel foglalkoznak a párt polgármestereinek gyermekei.
A kormányfő leszögezte: akit felelősnek találnak a robbanásért, annak szembe kell néznie a törvény szigorával, függetlenül attól, hogy kiről van szó.
A legfőbb ügyészség katasztrófahelyzetet előidéző gondatlanságból elkövetett rongálás miatt büntetőeljárást indított az ügyben, egyelőre konkrét gyanúsítottak nélkül.
Megvonná az alkotmánybíráktól a hivatali idejük lejártakor kapott juttatást a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) egy törvénytervezete.
Közzétették kedden a pedagógusi véglegesítő vizsga írásbeli próbájának előzetes eredményeit.
A romániai polgárok többsége szerint az országot veszély fenyegeti – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Memorandumot nyújtottak be kedden a kormányfőtitkárságon a kormány székhelye előtt tüntető szakszervezetek vezetői, ám nem fogadták őket a Victoria-palotában.
Elsőfokú, avagy sárga jelzésű figyelmeztetés van érvényben kedd estig Máramarosban, Moldva nyugati felében, Olténia északi és északnyugati régióiba, illetve helyenként Erdélyben a várható viharok miatt – figyelmeztetett a meteorológiai szolgálat.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke, Sorin Grindeanu hétfő este kijelentette, hogy a párt következő kongresszusát valószínűleg ősszel tartják.
Az alkotmánybírósághoz fordult a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a kormány által a 9,3 százalékos költségvetési deficit lefaragására kidolgozott, felelősségvállalással elfogadott megszorító csomagot.
A különleges nyugdíjak csökkentése része lesz a következő költségvetési csomagnak – jelentette ki Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
Jóváhagyta a kormány hétfői ülésén a szív-, az érrendszeri és az agyi érbetegségek megelőzésére és leküzdésére irányuló ötéves országos stratégiát.
szóljon hozzá!