Fotó: Facebook/Clotilde Armand
Összeférhetetlenséget és érdekellentétet állapított meg az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség (ANI) Bukarest első kerületének polgármesterénél, Clotilde Armandnál. Az ANI jelentette az ügyet a főügyészségnek.
2022. november 07., 10:262022. november 07., 10:26
2022. november 07., 11:412022. november 07., 11:41
A feddhetetlenségi ügynökség hétfő reggeli közleménye értelmében Clotilde Armand érdekellentétbe került és megsértette az összeférhetetlenségi szabályokat, amikor a főváros első kerületének polgármestereként idén februárban önmagát nevezte ki egy, a közigazgatási kapacitás növelését célzó korrupcióellenes intézkedések kidolgozására és alkalmazására irányuló európai uniós projekt menedzserévé,
Az elöljáró a projektmenedzseri kinevezéséről szóló dokumentum mellett olyan rendelkezéseket is aláírt, amelyek a juttatás legtöbb 30 százalékkal történő emeléséről szóltak – írja az ANI-ra hivatkozva az Agerpres.
A feddhetetlenségi ügynökség értesítette az ügyben a főügyészséget, jelezve a hivatali tisztség bizonyos személyek előnyben részesítésére történő felhasználása bűntettének gyanúját.
Cáfolja Clotilde Armand az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség (ANI) összeférhetetlenségre és érdekellentétre vonatkozó vádjait. A főváros első kerületének polgármestere azt állítja, az illetékes hatóságok rendjénvalónak találták az egyik uniós projekt menedzserévé való kinevezését. Armand egy hétfői Facebook-bejegyzésben azt írta, a törvény szerint jártak el az uniós projekttel kapcsolatban, egyeztettek az európai beruházások és projektek minisztériumával, ugyanakkor a kinevezések előtt az illetékes hatóságok ellenőrizték és rendben találták az eljárást. A kerületi polgármester hozzátette, az ANI vizsgálódása során az ügynökség minden igénylésére válaszolt, és a tevékenységeinek jogszerűségét igazoló dokumentumokkal alátámasztott álláspontot is benyújtott. „Semmiféle választ nem kaptam, és többször is megtagadták tőlem a dossziéhoz való hozzáférést” – nyomatékosította. Állítása szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL) egyik első kerületi tagja tett panaszt ellene az ANI-nál. „Számunkra nem jelent gondot, hogy a főügyészség és a prefektus átvizsgálja az iratokat, minden dokumentumot a rendelkezésükre fogunk bocsátani” – tette hozzá Clotilde Armand.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!