Fóbia. Diana Șoșoacă attól tart, hogy Romániából hamarosan csak útlevéllel lehet Erdélybe jutni
Fotó: Videófelvétel
Románia Ausztria-Magyarország részévé válik, a román kormányt pedig az RMDSZ-es minisztereken keresztül Orbán Viktor magyar miniszterelnök tartja kézben – vélekedik a szélsőjobboldali botránypolitikus, Diana Șoșoacă.
2024. december 30., 10:292024. december 30., 10:29
„Miközben a román nép figyelmét az alkotmánybíróság alkotmányellenes csapásainak sorozata kötötte le, kezdve október 5-ével, amikor eltiltottak az elnökjelöltségtől, folytatva az elnökválasztás elmaradásával és tetőzve egy illegitim elnök fenntartásával a Cotroceni-palotában, az Osztrák-Magyar Monarchia újjáépítette hatalmát Románia felett, felmérhetetlen negatív következményekkel” – írta vasárnap este az SOS Románia párt elnöke.
– tette hozzá Diana Șoșoacă.
„Még a schengeni csatlakozás megkésett felajánlása is mérgezett ajándék, amelyen keresztül Románia forrásai akadálytalanul áramolhatnak Magyarország és Ausztria felé, mert az uniós országok egyébként újra bevezetik a határellenőrzést, nem törődve Schengennel” – állította az EP-képviselő.
amelytől kezdve „nem az irredenták kerülnek törvényes megfigyelés alá, hanem azok, akik Románia területi integritását és egységét védik, az állam ellenségeivé válnak, amely hivatalosan még mindig »román«, de valójában az új Osztrák-Magyar Monarchia gyarmata”.
„Eközben Ausztria, Magyarország és újabban Szlovákia felajánlotta, hogy a béketárgyalások helyszíne lesz Oroszország és Ukrajna között, ami arra mutat, hogy befolyásos államok lesznek a nemzetközi színtéren, míg Románia arra vár, hogy mások tárgyaljanak a feje fölött és a kárára, mert elutasította az általam javasolt béketervet a háború kezdete, 2022 februárja óta, amelyben Romániának minden adu ásza megvolt, hogy átvegye ezt a tárgyalási platformot” – tette hozzá.
– fogalmazott Șoșoacă.
Egyúttal megismételte az alkotmánybírósággal szembeni vádakat is, miután a taláros testület érvénytelenítette az elnökválasztás első fordulójának eredményét.
„Románia egyelőre arról ismert a világban, ahogyan az alkotmánybíróság a választásokat kezeli, és arról, hogy a demokrácia, sőt még annak a látszata is, teljesen eltűnt, és negatív példaként hozzák fel a világ minden kontinensén. Azt javaslom a román államnak, hogy egy bátor cselekedettel fordítsa meg ezt a negatív megítélést, és olyan erős és intelligens államként erősítse meg magát, amely képes tárgyalóasztalhoz ültetni a konfliktusban álló feleket, felelevenítve a diplomácia hagyományát, amely a múltban becsületünkre vált” – hangsúlyozta az EP-képviselő.
miközben a kormánykoalíció azért küzd, hogy a tavaszi választásokon újabb csaló elnököt kapjon, mintha nem lenne mindegy, hogy ki lesz a Románia nevű gyarmat kormányzója!” – zárta bejegyzését Șoșoaca.
Mint arról beszámoltunk, múlt héten az elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali elnökjelölt, Călin Gerogescu szintén azt vizionálta, hogy a két RMDSZ-es miniszteren keresztül a magyar kormány irányítja a romániai pénzügyeket és fejlesztéseket.
Budapest irányítása alá került a román pénzügyi és fejlesztési minisztérium azáltal, hogy RMDSZ-es miniszterek kerültek az élükre – vélekedik a szélsőjobboldali Călin Georgescu.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
A PSD távol maradt a PNL kongresszusától, mint a szociáldemokraták közölték, különbséget tesznek a kormányzati és a politikai együttműködés között.
Romániának van jövője, és ez ,,belátható időn belül” érezhető lesz – jelentette ki Nicușor Dan államfő szombaton a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében.
Csökkentik az állami vállalatok igazgatótanácsainak létszámát és a menedzserek juttatásait – közölte Ilie Bolojan miniszterelnök a költségvetési deficitcsökkentés második csomagja tervének ismertetésekor.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
Megszabadulna a szovjet eredetű fegyverektől a román védelmi tárca, és korszerű eszközökre cserélné le őket.
A rendőrök 500 lejre büntettek meg egy taxisofőrt, aki július 10-ről 11-re virradó éjszaka nem volt hajlandó felvenni egy utast a Henri Coandă repülőtéren, és bevonták a fuvarozói engedélyét.
Az elnöki illetmény havi összege valamivel több mint 27 000 lej – ez most azért számít referenciának, mert fölvetődött, hogy azok az állami cégvezetők, akik többet keresnek az államfőnél, mondjanak le önként illetményük egy részéről.
A polgárok 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR), 20 százaléka a Szociáldemokrata Pártra (PSD), 15 százaléka a Nemzeti Liberális Pártra (PNL) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a CURS felméréséből.
szóljon hozzá!