Fotó: Facebook/Monica Cristina Anisie
Nem amiatt zárták be az oktatási intézményeket, mert fertőzési gócpontot jelentettek volna, hanem amiatt, mert a gyerekek „jó terjesztők”, és gondolni kell a szülőkre, valamint az egészségügyben dolgozókra is – érvelt Monica Anisie oktatási miniszter.
2020. november 08., 11:462020. november 08., 11:46
„Jelen pillanatban a diákok és a pedagógusok körében a fertőzöttségi ráta 1 százalék alatt van. Fontos nekünk, hogy ezek a gyerekek egészségesek maradjanak, és folytatni tudják tanulmányaikat” – jelentette ki a tanügyi tárca vezetője a Pro Tv-nek adott nyilatkozatában.
A tanulók nem fognak félévi dolgozatokat írni ebben a tanévben – jelentette ki szombaton az Agerpres hírügynökségnek a román oktatási minisztérium szóvivője.
Jelenleg az iskolákban nagyon alacsony a fertőzöttségi ráta, és mondtam már korábban is, hogy nem az iskola falain belül nagy a megbetegedés kockázata, hanem azokon kívül. Láttuk a tanév első napjaiban a szülőket az iskola előtt maszk nélkül. Figyelembe kell vennünk a nagyvárosok forgalmát is” – válaszolta Anisie az iskolák bezárásának okát firtató kérdésre.
Részleges karantén lép életbe november 9-étől, hétfőtől, de a bölcsődéket és a délutáni iskolai (after-school) programokat nem érintik a korlátozások – jelentette be pénteken Raed Arafat, a belügyminisztérium katasztrófavédelemért felelős államtitkára.
Vagyis a szülők otthonról dolgoznak, a gyerekek otthon tanulnak” – mondta az oktatási miniszter.
Megosztja a szülők táborát az iskolák és óvodák bezárása – derül ki a Szülői Szervezetek Országos Föderációja által megfogalmazott kérdőívből, amelyben főként arra a keresték a választ, hogy maradjanak-e zárva a tanintézmények vörös forgatókönyv esetén vagy nyissanak ki
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
szóljon hozzá!