Nem állnak mellé. Ionuţ Moşteanu közölte, hogy az USR nem szavazza meg az új kormányt a parlamentben
Fotó: Facebook/Ionuţ Moşteanu
Az USR nem fogja megszavazni a Ciolacu-kormányt, és jelenleg arra sem lát esélyt, hogy Crin Antonescu államelnök-jelöltségét támogassa – jelentette be hétfőn Ionuţ Moşteanu.
2024. december 23., 12:582024. december 23., 12:58
2024. december 23., 13:022024. december 23., 13:02
Az USR alsóházi frakcióvezetője azt mondta, Crin Antonescu jelölésében nem lát „semmi újat vagy különöset”, mert az Európa-barát koalíció közös elnökjelöltje tizenkét évvel ezelőtt már szövetségre lépett a PSD-vel, ő volt a Szociálliberális Unió (USL) megalapítója.
„Tizenkét év elteltével, íme, a PNL és a PSD eltökéltebb, mint valaha” – jegyezte meg Moşteanu.
Kijelentette, hogy
Ugyanakkor hozzátette, természetes, hogy minden politikai párt számol, méricskél, felméréseket készít és ennek megfelelően dolgoz ki stratégiát.
Az USR frakcióvezetője is az elnökválasztások mielőbbi megszervezését tartja kívánatosnak, hogy „Románia visszatérjen a normális demokratikus útra”.
Az újságírók nekiszegezték a kérdést, hogy lát-e esélyt arra, hogy az USR Crin Antonescut támogassa az elnökjelöltségben.
„Nem, ebben a pillanatban semmi esélyét nem látom ennek” – felelte Moşteanu.
főleg annak fényében, hogy az időközben érvénytelenített elnökválasztás tanulsága szerint a romániai szociológiai módszerek idejétmúltak, így az is kérdéses, mennyire megbízhatók a közvélemény-kutatások számadatai.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
szóljon hozzá!