Kelemen Hunor szerint az ellenzék szándéka nem komoly
Fotó: Barabás Ákos
Az RMDSZ részt vesz a Viorcia Dăncilă szociáldemokrata miniszterelnök vezette bukaresti kormány ellen beterjesztett bizalmatlansági indítvány csütörtöki vitáján, de törvényhozói nem adják le szavazataikat – jelentette be Kelemen Hunor szövetségi elnök szerdán, az RMDSZ frakcióülése után.
2018. december 19., 23:412018. december 19., 23:41
2018. december 19., 23:432018. december 19., 23:43
A politikus rámutatott: bár maguk is elégedetlenek a Dăncilă-kormány munkájával, tartózkodnak a szavazástól, mert az ellenzék sem kínál alternatívát, nem akarja átvenni a kormányzást, és az RMDSZ támogatásával sem lenne elég voksa a Dăncilă-kabinet leváltáshoz.
„Az ellenzéknek közel sincs meg a megfelelő számú szavazata a kormány megbuktatásához – sem velünk, sem nélkülünk. Nincs miniszterelnök-jelölt és kormányprogram, az (esetleges) főbb miniszterek nevei sem ismertek. Az ellenzék szándéka nem komoly. A jelenlegi kormánykoalíció teljesítményével sem értünk egyet ugyanakkor: kritikáinkat minden egyes alkalommal elmondtuk, ahogyan a holnapi vita alkalmával is megfogalmazzuk” – idézte az MTI az RMDSZ elnökét.
A jobbközép ellenzék 163 törvényhozója a múlt héten terjesztette be a „bűnöző Dragnea bábkormányának” távozását sürgető bizalmatlansági indítványát, amelynek elfogadásához – vagyis a kormány megbuktatásához – 233 voksra lenne szükség. A jobbközép ellenzék az RMDSZ-t teszi felelőssé, hogy „életben tartja” a jogállamiság megsértésével vádolt PSD–ALDE kormányt, és – európai néppárti tagsága ellenére – nem hajlandó segíteni megbuktatását. Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint az ellenzéknek akkor is hiányozna 20-30 szavazat a kormánybuktatáshoz, ha a szövetség 30 képviselője és szenátora megszavazná a bizalmatlansági indítványt.
Az RMDSZ a 2016-os választások után parlamenti együttműködési megállapodást kötött a szociálliberális kormánytöbbséggel, amelynek révén a magyar érdekképviseletnek azóta sikerült több törvénykezdeményezését vagy módosító javaslatát elfogadtatnia.
Bár a digitalizáció térnyerése városi környezetben szembetűnő, egy friss kutatás szerint a romániai lakosság egyharmadának még mindig akadályt jelent a digitális bankolás.
Négy év szünetet követően májustól újra látogatható a dévai vár. Az impozáns dél-nyugati erődítmény falait megerősítették, színpad és látogatóközpont ad helyet a kulturális eseményeknek, tágasabb felvonó röpíti a hegyre a látogatókat.
Szombaton 7 órakor véget ért az államelnök-választás első fordulójának kampányidőszaka.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje, George Simion pénteken a Románia római főkonzulátusán kialakított szavazóhelyiségben szavazott az elnökválasztás első fordulójában.
Péntek délután 144 település összesen 29 463 háztartásában szünetelt az áramszolgáltatás, jelenleg 241 helyszínen zajlik az üzemzavarok elhárítása a télies időben – tájékoztatott Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Nyilvánosságra hozta a kormány a prioritást élvező közmunkálatok listáját: zömében közúti és vasúti – Erdélyt is érintő – infrastrukturális fejlesztésekről van szó, de 13 sportlétesítmény építése is bekerült a lajstromba.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke fej-fej mellett áll az elnökválasztás második fordulójába jutást jelentő második helyért zajló küzdelemben egy friss felmérés szerint.
Tizenhárom megye összesen 20 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Országszerte leállt péntek reggel az autók műszaki vizsgáztatása (ITP).
Marcel Ciolacu elismerte, hogy három éve a fiával együtt utazott a nizzai Forma-1-es versenyre, de azt állítja, hogy ezt saját pénzén tette, nem a Nordis pénzén, még akkor, amikor az ingatlanbotrányba keveredett cég nem küszködött pénzügyi nehézségekkel.
szóljon hozzá!