Fotó: Pixabay
Az eMAG vállalat vizuális arculatát másoló adathalász álüzenetekre figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
2024. március 15., 15:412024. március 15., 15:41
Az intézmény Facebook-oldalán közzétett bejegyzés szerint az elmúlt napokban számos romániai felhasználó kapott rosszindulatú linkeket tartalmazó üzeneteket. Ezekben a csalók egy állítólagos nyereményről értesítik „a szerencsés nyertest”, és
„Ha az üzenet szövegének megfogalmazása gyanúsnak tűnik, ha ebben linkek vagy csatolmányok megtekintésére szólítanak fel, és nem indokolják meg, hogy miért van szükség erre, más kommunikációs csatornán vegyék fel a kapcsolatot a feladóval” – figyelmeztettek a szakemberek.
Egyre többen esnek internetes csalások áldozatául, a közelmúltban két Fehér megyei nőt is megkárosítottak csalók. A rendőrség óvatosságra inti a lakosságot, mint közölte, nagyon nehéz tetten érni ezeket a csalókat.
Az Agerpres hírügynökség által idézett illetékesek ugyanakkor felhívták a felhasználók figyelmét, hogy
A gyanús e-maileket, üzeneteket jelenteni kell a vállalatnak, amelynek a nevében küldték ezeket, ha a felhasználók megadták a bankkártyaadataikat, azonnal vegyék fel a kapcsolatot a bankjukkal, és ha kár érte őket, jelentsék a rendőrségen, valamint a DNSC-nél – áll a felhívásban.
A közösségi oldalakon terjedő újabb csalási módszerre hívja fel a figyelmet a rendőrség egy vasárnapi közleményben.
Legionárius propaganda terjesztése miatt vádat emeltek Călin Georgescu volt független államfőjelölt ellen – közölte szerdai közleményében a legfőbb ügyészség.
Ilie Bolojan miniszterelnök a Hivatalos Közlönyben szerdán közzétett határozataiban megszabta az öt kormányfőhelyettes feladatkörét.
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) megfellebbezte a ploiești-i bíróság ítéletét Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről – értesült szerdán ügyészségi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Csütörtökön elsőfokú hőségriasztás van érvényben 15 nyugat- és dél-romániai megyében – figyelmeztetett szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Orosz, ukrán és moldovai állampolgárokat hamis román személyazonossági okmányokhoz juttató Botoșani megyei hivatalnokok ellen indított büntetőeljárást a legfőbb ügyészség.
Oroszország szerda hajnalban újabb dróntámadást intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra és folyami kikötők ellen, ezért a román légierő két F-16-os harci gépet küldött a térségbe megfigyelés alatt tartani a román légteret.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt szerdán 7 óra 19 perckor Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy a kormány nem készül leépítésekre az egészségügyben.
Alkotmányellenesnek nyilvánította kedden az alkotmánybíróság a volt államfőket megillető juttatásokat eltörlő törvénymódosítást – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres. A keresetet Traian Băsescu kezdeményezte 2022-ben.
A romániai polgárok többsége szerint Románia rossz irányba halad, és az Ilie Bolojan vezette új kormány sem lesz képes jó irányba fordítani – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
szóljon hozzá!