Az ország több megyéjében az orvosok lakosságszámhoz mért aránya az uniós átlag harmadát teszi ki
Fotó: Veres Nándor
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter kijelentette egy szombati rendezvényen, hogy a központi és helyi hatóságoknak és a civil szervezeteknek közösen kell dolgozniuk azért, hogy az orvosok számára vonzóvá tegyék azokat a régiókat is, ahol jelenleg nagy az orvoshiány.
2024. július 06., 19:572024. július 06., 19:57
A probléma nemcsak az orvosképzés rendszerében és az egészségügyi személyzet bérezésében gyökerezik, hanem az infrastruktúrában és a helyi közigazgatásban is. Éppen ezért közös megoldásra van szükség, amely
– mondta az Agerpres szerint Rafila. Az egészségügyi rendszer humán erőforrásainak kérdésével foglalkozó rendezvényen ismertetett adatok szerint az egészségügyi dolgozók nagy aránya jelenleg Bukarestben és az egyetemi városokban él, míg az ország több megyéjében az orvosok lakosságszámhoz mért aránya az uniós átlag harmadát teszi ki.
Az egészségügyi miniszter megemlítette, hogy az Egészségügyi Világszervezettel közösen, az országos helyreállítási terv részeként dolgoznak egy egészségügyi humánerőforrás-terven, de szükség van a civil szervezetek, például az Orvosok Romániáért szervezet támogatására is. „Együtt meg tudjuk változtatni azt a tendenciát, hogy az egyetemi városokhoz és a fővároshoz képest az ország egyes részein alacsony az orvoslétszám” – jelentette ki Rafila.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!