Utolsóból első. Sorok kigyóznak a visszaváltó helyek előtt
Fotó: Gazda Árpád
A betétdíjas visszaváltási rendszert működtető RetuRo vállalat képes feldolgozni a jelenleg forgalomban lévő hatmilliárd újrahasznosítható italcsomagolást, és jövőre két új gyűjtőközpont is létesül – jelentette ki a cég kommunikációs igazgatója egy keddi szakmai rendezvényen.
2024. október 22., 18:432024. október 22., 18:43
2024. október 22., 18:542024. október 22., 18:54
Anca Marinescu elmondta, hogy a RetuRO folyamatosan fejleszti a rendszer hulladékkezelő és -számláló infrastruktúráját. Ígérete szerint 2025-re a SGR rendezettebb, kiforrottabb lesz, ahogyan más országokban is történt a rendszer bevezetése utáni második és harmadik évben.
,,Ez mesés teljesítmény, ha figyelembe vesszük, hogy Romániában a szelektív hulladékgyűjtés korábban szinte nem is létezett, a 15 százalék begyűjtési aránnyal az utolsó helyen állt Európában” – jelentette ki.
A RetuRo korábban arról számolt be, hogy az augusztusi 78 százalékról szeptemberben 81 százalékra nőtt a betétdíjas rendszer keretében visszaváltott italcsomagolások aránya. A vállalat közleménye szerint szeptemberben 453 millió italcsomagolást váltott vissza a lakosság.
és ebből mintegy 144 ezer tonnát eladtak az újrahasznosító vállalatoknak, hogy újabb csomagolóanyagokat állítsanak elő a felhasználásukkal.
Tánczos Barna volt környezetvédelmi miniszter a rendezvényen az italcsomagolás-visszaváltó automaták központilag megszervezett elhelyezését javasolta falvakon és kisvárosokban a nehézkes kézi visszaváltás helyett. A volt környezetvédelmi miniszter példaként hozta fel Hargita megyét, ahol a hulladékgazdálkodási vállalat által elhelyezett automatákat egy alkalmazáson keresztül összekapcsolták a környék üzleteivel, amelyekben levásárolhatók a italcsomagolásokért kibocsátott értékjegyek.
Tánczos elmondta azt is, hogy törvényjavaslatot terjesztett a szenátus elé, amely szerint büntetnék azokat a gazdasági szereplőket, amelyek nem teljesítik a visszaváltási rendszer begyűjtésre és újrahasznosításra vonatkozó célkitűzéseit, tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje, George Simion pénteken a Románia római főkonzulátusán kialakított szavazóhelyiségben szavazott az elnökválasztás első fordulójában.
Péntek délután 144 település összesen 29 463 háztartásában szünetelt az áramszolgáltatás, jelenleg 241 helyszínen zajlik az üzemzavarok elhárítása a télies időben – tájékoztatott Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Nyilvánosságra hozta a kormány a prioritást élvező közmunkálatok listáját: zömében közúti és vasúti – Erdélyt is érintő – infrastrukturális fejlesztésekről van szó, de 13 sportlétesítmény építése is bekerült a lajstromba.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke fej-fej mellett áll az elnökválasztás második fordulójába jutást jelentő második helyért zajló küzdelemben egy friss felmérés szerint.
Tizenhárom megye összesen 20 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Országszerte leállt péntek reggel az autók műszaki vizsgáztatása (ITP).
Marcel Ciolacu elismerte, hogy három éve a fiával együtt utazott a nizzai Forma-1-es versenyre, de azt állítja, hogy ezt saját pénzén tette, nem a Nordis pénzén, még akkor, amikor az ingatlanbotrányba keveredett cég nem küszködött pénzügyi nehézségekkel.
A csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan kutatásért, innovációért és digitalizálásért felelős miniszter cáfolta a postahivatalok bezárásáról és az alkalmazottak tömeges elbocsátásáról szóló híreszteléseket.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök is tagja a Marcel Ciolacu miniszterelnököt pénteki magyarországi munkalátogatására elkísérő delegációnak.
Romániai fejlesztésű drónok gyártásáról fogadott el memorandumot csütörtöki ülésén a kormány – számolt be Radu Oprea gazdasági miniszter.
szóljon hozzá!