Fotó: Recorder.ro
Négy hónapnyi járvány után kimerültek a koronavírusos betegeket kezelő orvosok, egészségügyi alkalmazottak – derül ki a Recorder által a bukaresti Marius Nasta Tüdőgyógyászati Intézetben készített helyszíni riportból.
2020. július 13., 19:072020. július 13., 19:07
2020. július 13., 21:542020. július 13., 21:54
A fővárosi kórház orvosai a Recorder által készített helyszíni videóban arról beszélnek, hogy a Covid-19-ben szenvedő betegeket kezelő részleg pár hete a kapacitása felső határán üzemel, és folyamatosan érkeznek új esetek.
Lesz egy pont, amikor be kell zárni a részleget, mondja az intenzív osztályt vezető orvos, Radu Stoica, aki szerint nem lehet elvárni az orvosoktól, hogy az év 12 hónapjában ilyen ütemben dolgozzanak, szabadságra is kell majd menniük.
„Csalódott vagyok” – vallja be az újságíróknak Antoaneta Dragomir, a Covid-részleg vezetője a vírustagadókra utalva. Elmondja, úgy érzi, miközben ők naponta bemennek ilyen nehéz körülmények közé dolgozni, kevesen vannak azok, akik valóban megértik a jelenlegi helyzetet.
A videóban végigkíséri az operatőr a kórtermekben tett ellenőrző körútja során az egyik orvost. Ebben egy olyan beteg is feltűnik, aki az alkotmánybíróság döntése nyomán saját felelősségre hazament a kórházból, és visszatér az utólagos tesztelésre, mint kiderül túl korán.
„Aki nem hiszi, nézzen meg engem” – mondja a videó végén a járvány létezésére utalva az egyik fáradt asszisztens, amikor a műszakból való kivetkőzés után az operatőr azt kérdezi, hogyan érzi magát. „Kimerülve” – érkezik a válasz. Az alkalmazottak szerint
Romániában az elmúlt napokban több új koronavírus fertőzést regisztráltak, mint a járvány áprilisi tetőzésekor, két napja még 698 új esetet jegyeztek, hétfőn ez a szám 413-ra csökkent.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
szóljon hozzá!