Fotó: 123RF
Még dél sincs, de már háromszor rengett a föld Gorj megyében, két kisebb után 11 óra 11 perckor egy 4,4-es erősségű földrengés történt 15 kilométer mélységben.
2023. február 17., 11:422023. február 17., 11:42
2023. február 17., 12:452023. február 17., 12:45
A Richter-skála szerinti 4,4-ről 4,3-ra módosította az országos földfizikai intézet a pénteken Gorj megyében történt földrengés erősségét. A felülvizsgált adatok szerint a földmozgás 8,7 kilométeres mélységben következett be.
A földrengés Nagyszebentől 107, Temesvártól 165, Aradtól és Kolozsvártól 184, Brassótól 201 kilométerre történt.
Az utórezgések száma meghaladja már a 400-at. A pénteki utórengés miatt evakuálták a prefektúra személyzetét Târgu Jiu városában.
A Gorj megyei katasztrófavédelem sajtószóvivője, Florin Chisim szerint pénteken nem érkezett hívás a 112-es számra a földrengéssel kapcsolatban.
Mint ismeretes, a napokban több földrengés is történt Gorj megyében, amelyek Erdély számos vidékén is érezhetőek voltak. A legerősebb 5,7-es erősségű volt. Ez volt ugyanakkor a héten a negyedik, amelyik meghaladta a 4-es erősséget.
Visszatámadt Constantin Dobrea, az országos sótársaság (Salrom) vezérigazgatója, miután Radu Miruță gazdasági miniszter a héten megszellőztette, hogy az igazgató fizetését nem sokkal a parajdi sóbányában bekövetkezett katasztrófa után hatezer lejjel megemelték.
A hét végére érvényes első- és másodfokú hőségriasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország csaknem felére.
Kilőtték a hatóságok azt a medvét, amely csütörtökön végzett egy olasz turistával a Transzfogarasi út Argeș megyei szakaszán.
A politikai klientúrák eltűrése vezetett egyes állami vállalatok vezetőinek arcátlanul magas fizetéséhez – jelentette ki Ilie Bolojan kormányfő csütörtök este egy televíziós interjúban.
Miközben a parajdi sóbányában a vízbetörés okozta katasztrófa következményeivel küzdenek, a kormány pedig a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragása érdekében súlyos megszorító intézkedéseket hirdetett meg, kiderült: a Salrom Országos Sótársas&
Továbbra is a hadseregben bíznak a leginkább a romániai polgárok – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Fényképezkedni és nagyvadat etetni állt meg a Transzfogarasi úton az az olasz motorkerékpáros, akivel csütörtökön végzett a medve.
Összesen 112 medve él a Transzfogarason azon a környéken, ahol a nagyvad megölt egy motorost csütörtökön – közölte a Romsilva állami erdészet.
Nem született konkrét döntés arról, hogy az alkotmánybíróság azon három tagja, akinek mandátuma idén jár le, fejenként 180 ezer lejes juttatást kapjon – közölte csütörtökön Marian Enache, a taláros testület ügyvivő elnöke.
Közzétette csütörtökön az oktatási minisztérium a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájának eredményeit.
szóljon hozzá!