Archív felvétel
Fotó: Román külügyminisztérium
„Nincs mit felrónom magamnak a külföldi szavazókörzeteknél keletkezett sorok miatt” – jelentette ki Teodor Meleşcanu külügyminiszter vasárnap este, rámutatva, hogy a választási törvények módosítására és politikai konszenzusra van szükség.
2019. május 27., 09:402019. május 27., 09:40
2019. május 27., 09:592019. május 27., 09:59
„A nagy arányú részvétel gyakorlatilag ellentmondott minden előzetes becslésnek (...) A külföldi szavazókörzetek nagy részében, egy-két harmadukban sorok alakultak ki. Egyes helyzetekben több mint két órát álltak sorban. Hasonló volt a helyzet Bukarestben is, láttam (...) Nagyon nagy volt a buzdítás, hogy az emberek menjenek el szavazni, és ez meg is történt. Az én szemszögemből nézve,
– jelentette ki a miniszter az Antena3 tv-csatornán.
Ellenzéki győzelmet és a kormányzó Szociáldemokrata Párt (PSD) második helyre szorulását eredményezte a Romániában vasárnap rendezett európai parlamenti választás a hivatalos részeredmény alapján. Az RMDSZ 5,4 százalékon áll.
Meleşcanu szerint új választási törvényre van szüksége Romániának a külföldi szavazások lebonyolítása kérdésében: elektronikus szavazás vagy levélben elküldhető voks bevezetésére.
„Nekünk nincsenek meg sem az anyagi, sem az emberi erőforrásaink, hogy lefedjük azokat a területeket, ahol nagyszámú román közösségek élnek. (...) Egyetértek azzal, hogy szükség van egy minél szélesebb körű parlamenti konszenzusra, hogy találjunk egy mindenki számára elfogadható szavazási rendszert, ami lehetővé teszi, hogy kimozduljunk ebből a holtpontból” – fűzte hozzá az Agerpres szerint.
„Személy szerint nincs mit felrónom magamnak, azonban szükség van valamiféle megoldásra, hogy ezekért a dolgokért ne a külügyi tárcát és miniszterét hibáztassák, mivel ez teljesen tisztességtelen és igazságtalan” – állította a miniszter.
Gratulált az amerikai elnökválasztás győztesének, Donald Trumpnak a vatikáni diplomáciát vezető Pietro Parolin bíboros, szentszéki államtitkár, egyúttal reményét fejezte ki, hogy Trump valóban el tudja érni a most zajló háborúk leállását.
Meg kell vizsgálnunk, hogyan lehet újra béke Európában – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök az Európai Politikai Közösség csütörtöki budapesti találkozójának plenáris ülésén.
Udvariatlan, a diplomáciai protokollban egyenesen barátságtalannak nevezhető gesztust tett Klaus Iohannis vendéglátójával, Orbán Viktorral szemben csütörtökön Budapesten. Iohannisnak a magyar kormányfővel szembeni ellenérzései közismertek.
Az Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolat alapvető fontosságú, az EU kész annak elmélyítésére, a stratégiai menetrend prioritásait teljesítve azonban aktívan kell dolgozni egy erős és szuverén Európa létrehozásán – jelentette ki Charles Michel.
A Biden-kormányzat azt tervezi, hogy a megválasztott elnök, Donald Trump 2025. januári beiktatása előtt sietteti a fennmaradó 6 milliárd dolláros katonai segély Ukrajnának történő átadását – jelentette a Politico szerdán.
Negyven ember vesztette életét szerdán a Bekaa-völgyben fekvő Baalbek keleti város környékén Libanonra mért izraeli csapásokban – közölte az ország egészségügyi minisztériuma, este pedig újabb csapások érték Bejrút déli külvárosait.
Kiléptek a Német Szabaddemokrata Párt (FDP) miniszterei a német kormányból Christian Lindner pénzügyminiszter menesztése után, Robert Habeck alkancellár viszont közölte, hogy a Zöldek maradnak a koalícióban.
Elismerte vereségét Kamala Harris amerikai alelnök, demokrata párti elnökjelölt és gratulált választási győzelméhez republikánus riválisának, Donald Trumpnak a megválasztott elnökkel folytatott szerdai telefonbeszélgetésében – közölték Harris munkatársai.
Donald Trump győzelme az amerikai elnökválasztáson a liberális és progresszív eszmék vereségét jelenti – állapította meg Robert Fico a szlovák kormány szerdai ülése után.
Jövő január 1-jén lép életbe az úgynevezett „burkatilalom” Svájcban, amelynek értelmében tilos lesz az arcot teljesen eltakaró ruhadarabot viselni közterületen – jelentette be a svájci kormány szerdán.
szóljon hozzá!