Fotó: Presidency.ro
A párhuzamos állam „egy rossz vicc”, létezik néhány ember, akik ilyen fogalmakat találnak ki, mert magukhoz szeretnék ragadni a hatalmat – nyilatkozta Klaus Johannis államfő szerdán Ploieşti-en.
2017. november 23., 11:562017. november 23., 11:56
2017. november 23., 12:012017. november 23., 12:01
„Ez a párhuzamos állam egy meglehetősen rossz vicc, remélem, a román állampolgárok is megértik, hogy valójában nem létezik semmiféle párhuzamos állam, viszont van néhány ember, akik magukhoz akarják ragadni az egész hatalmat, és ennek érdekében áldozatként tetszelegnek, ilyen fogalmakat eszelve ki. Romániában soha nem létezett és nem is létezik párhuzamos állam.
– mondta az Agerpres szerint államfő.
Johannis ismét hangsúlyozta, a bűncselekményekkel vádolt személyeknek nincs mit keresniük az ország vezetésében.
„Tudják nagyon jól, mi a véleményem: ahogy elmondtam tavaly ősszel is, világossá tettem, nem helyénvaló, hogy bűnügyi problémákkal rendelkező személyek vezessék az országot, mert ez az eredménye: odajutnak és saját bőrüket próbálják menteni, amelyből ilyen cirkusz születik, amikor normális emberek előállnak ilyen bolondságokkal, mint a párhuzamos állam, mártírkodnak és így tovább, miközben egyetlen céljuk, hogy önmagukat védjék” – nyilatkozta Johannis.
Az államfő arról is beszélt, hogy a többség és az ellenzék között vannak különbségek, de ez nem jelenti azt, hogy létezik a párhuzamos állam.
Határozatban ítélte el pénteken a kormányzó Szociáldemokrata Párt (PSD) a „törvénytelen és párhuzamos államot, amely megpróbálja átvenni a politikai hatalmat”.
Klaus Johannis államelnök ugyanakkor szerda annak a váéleményének is hangot adott Ploieşti-en, miszerint „nyilvánvaló”, hogy Liviu Dragneának le kell mondania a képviselőház elnöki tisztségéből.
„Azt kérdezték önök, hogy követtem-e az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) székhelye előtti cirkuszt. Nem feltétlenül követtem, de annyira tele volt vele a sajtó, hogy nem lehetett elkerülni. Nyilvánvaló, hogy le kell mondania, nem is kellett volna odáig jutnia, nem hogy lemondjon. Azt hiszem, hogy az ilyen mártírkodásos cirkusz és így tovább, nem tesz jót a román demokráciának” – mondta Johannis Ploieşti-en.
„Gondolhatják, milyen érdekes kérdéseket tesznek fel más országok elnökei, akikkel hetente találkozom. Az emberek nem értik, hogyan juthattunk idáig, és elég nehéz elmagyarázni, hogy miért tűrnek el a románok ilyen hozzáállást az állam élén. Remélem, hamarosan megoldódnak a gondok” – tette hozzá Johannis.
Arra a kérdésre, hogy zavarják-e az ilyen típusú kérdések, az államelnök tagadta, de elmondta, hogy „kellemetlen”, amikor az ország második és harmadik legfontosabb emberének bűnügyi problémáiról faggatják őt.
„Nem zavar, mert én Romániát képviselem, minden románt, és büszke vagyok, hogy Romániát képviselhetem, de nem kerülhetem el az ilyen kérdéseket. Annak ellenére, hogy találok a jogállammal kapcsolatos válaszokat, mégis kellemetlenek azok a kérdések, miként lehetséges, hogy az ország második és harmadik embere bűnvádi kivizsgálásokba keveredik” – tette hozzá Johannis.
Liviu Dragnea teljes vagyonát zárolta az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) az ügyészek szerint összesen 127,5 millió lejes kárt okozó Tel Drum ügyben, és további vagyonelemei után is kutat.
Apácának öltözve próbált pénzt kicsalni áldozataitól egy bákó megyei férfi – közölte a moldvai megye rendőr-főkapitánysága.
Vége a vénasszonyok nyarának, a hétvégén gyökeresen megváltozik az időjárás – egy sarkvidéki léghullám akár 13 fokos hőmérsékletcsökkenést is hozhat. A lehűlés a hegyekben havazást is hozhat.
Nem lesz együttműködés a választások után a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – döntött a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa csütörtök esti ülésén Marcel Ciolacu pártelnök javaslatára.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
szóljon hozzá!