Sevil Shhaideh
Fotó: Gov.ro
Cáfolta szerdán Mihai Tudose miniszterelnök, hogy Sevil Shhaideh területfejlesztésért felelős miniszterelnök-helyettes és Rovana Plumb európai uniós alapokért felelős miniszter benyújtotta volna a lemondását.
2017. október 11., 16:232017. október 11., 16:23
2017. október 11., 17:092017. október 11., 17:09
Ezt annak kapcsán közölte, hogy, mint arról beszámoltunk, hétfőn este bejelentette, kormányátalakításra készül, amelynek során elsősorban azokat a minisztereket akarja lecserélni, akik ellen bűnvádi eljárást kezdeményeztek.
Ez a kormány fő erejét adó Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökéhez közel álló Shhaidehet és Plumbot egyaránt érinti, mivel a Belina-ügyben – amelyben az Országós Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) azt vizsgálja, hogyan került állami kézből a Teleorman megyei közgyűlés kezelésébe egy horgászparadicsom – mindkettejük ellen vizsgálódnak az ügyészek.
Tudose szerdán Dragneával egyeztetett, ezt követően közölte, hogy a két miniszter nem nyújtotta be a lemondását. Azt ugyanakkor nem árulta el, hogy egyáltalán számít-e arra, hogy benyújtják. Elmondta: azért akarja meneszteni őket, mert mindketten folyamatos kapcsolatban állnak Brüsszellel, márpedig Brüsszelben egészen másképp látják a dolgokat. Shhaidehet egyébként szerdán be is idézte a DNA az ügyben.
A Tudose és Dragnea között a DNA-vizsgálat által érintett miniszterek menesztése kapcsán kirobbant, de hivatalosan elsimítottnak hirdetett nézeteltérés kapcsán szerdán Victor Ponta volt miniszterelnök, a PSD korábbi elnöke, aki jelenleg független képviselőként tevékenykedik, úgy vélekedett,
Közösségi oldalán úgy vélekedett, ha Dragnea a PSD élén marad, szabotálni fogja a kormány tevékenységét, emberei révén irányítja az állami intézményeket, nap mint nap populista intézkedéseket jelent be, és minden probléma miatt Tudosét teszi majd felelőssé, akit megvádol, hogy eladta magát a „rendszernek”. A PSD országos ügyvezető testülete várhatóan csütörtök délután dönt a minisztercserékről.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
Elfogadta szerdán a kormány a 2024-2030-as időszakra szóló országos szülőtámogatási stratégiát.
szóljon hozzá!