Fotó: Román védelmi minisztérium
Összesen 2115 hivatásos katonát alkalmaz a román védelmi minisztérium az ország 41 megyéjében és Bukarestben. A korábbi toborzási kampányok során sem sikerült betölteni a felkínált állásokat, ami elsősorban az Ukrajnában dúló háborúval állhat összefüggésben.
2024. augusztus 02., 19:212024. augusztus 02., 19:21
2024. augusztus 02., 19:332024. augusztus 02., 19:33
A szaktárca pénteki tájékoztatása szerint a toborzással kapcsolatos részletekről a lakóhely szerinti információs irodáknál, illetve a katonai egységeknél lehet tájékozódni. A katonai állások iránt érdeklődők jelentkezését augusztus 5-től szeptember 13-ig fogadják, a szelekció augusztus 12. és szeptember 20. között zajlik, az orvosi vizsgálatokra augusztus 19. és szeptember 28. között kerül sor, és október 18-ig véglegesíteni kell a jelentkezési dossziékat.
Elvárás egyebek mellett a büntetlen előélet, illetve hogy a jelentkező ne legyen valamely politikai szervezet, párt tagja. A speciális munkakörök betöltéséhez szükség van még a B, illetve C kategóriájú járművezetői engedélyre.
A román hadsereg idén már a sokadik toborzását hirdeti meg az állományban mutatkozó akut létszámhiány miatt. Mint arról beszámoltunk, a sereg súlyos létszámhiánnyal küzd, a tiszti állások 43 százaléka betöltetlen, de a közkatonák körében is meghaladja a 20 százalékot a létszámhiány. Bár a létszámhiány és az Ukrajnában dúló háború okán rendszeresen felröppennek hírek a kötelező sorkatonai szolgálat ismételt bevezetéséről, bukaresti kormányzati illetékesek eddig mindig cáfolták, hogy erre készülnek.
A román hadsereg súlyos létszámhiánnyal küzd, a tiszti állások 43 százaléka betöltetlen, de a közkatonák körében is meghaladja a 20 százalékot a létszámhiány – közölte kedden a Digi24.ro hírportál Angel Tîlvăr védelmi miniszter nyilatkozatát ismertetve.
Egyébként a védelmi minisztériumnak nem sikerült teljesítenie az áprilisban zárult toborzási kampány előtt kitűzött célt: a meghirdetett katonai állások csupán a felét sikerült betölteni. Akkor 5093 állásra írtak ki pályázatot a hadseregen belül, amelyre 6448 jelölt jelentkezett (20 százalékuk nő volt), ám a pályázók közül csak 2626-ot nyilvánítottak sikeresnek, ami a jelentkezők 40 százalékát jelenti.
A magasabb rendfokozatú katonák legmagasabb nettó havi jövedelme 5765 lej (amely 4711 lej nettó havi fizetésből és 1054 lej élelmezési támogatásból adódik össze). A havi illetményen és az élelmezési juttatáson kívül a védelmi, közrendvédelmi és nemzetbiztonsági alkalmazottak ruhapénz, közlekedési pótlék, lakbértámogatás (részletre történő lakásvásárlásra való átváltási lehetőséggel), kiküldetési pótlék, a pihenőszabadságra való elutazás értékének megtérítése, illetve üdülési csekk is jár, valamint a járóbeteg-ellátási és egészségügyi költségeket is megtérítik. Emellett az illetmény 30 százalékig terjedő emelése is előkészületben van.
Enyhén szólva sem sikerült teljesítenie a védelmi minisztériumnak a most zárult toborzási kampány előtt kitűzött célt: a meghirdetett katonai állások csupán a felét sikerült betölteni.
Romániában nincs elegendő számú óvóhely, ami pedig megvan, az nem higiénikus, és az 1970-es évek szintjén maradt – áll abban a jelentésben, amelyet a Számvevőszék készített.
A Trump-adminisztráció képviselőivel készül tárgyalni a román kormány két különmegbízottja, elsősorban az amerikai vízummentességi programról – közölte a csütörtöki kormányülés előtt Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Szolgálati fegyverével, munkaidőben lett öngyilkos egy csendőr – közölte csütörtökön a Suceava megyei csendőrség.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
szóljon hozzá!