Fotó: Román védelmi minisztérium
Összesen 2115 hivatásos katonát alkalmaz a román védelmi minisztérium az ország 41 megyéjében és Bukarestben. A korábbi toborzási kampányok során sem sikerült betölteni a felkínált állásokat, ami elsősorban az Ukrajnában dúló háborúval állhat összefüggésben.
2024. augusztus 02., 19:212024. augusztus 02., 19:21
2024. augusztus 02., 19:332024. augusztus 02., 19:33
A szaktárca pénteki tájékoztatása szerint a toborzással kapcsolatos részletekről a lakóhely szerinti információs irodáknál, illetve a katonai egységeknél lehet tájékozódni. A katonai állások iránt érdeklődők jelentkezését augusztus 5-től szeptember 13-ig fogadják, a szelekció augusztus 12. és szeptember 20. között zajlik, az orvosi vizsgálatokra augusztus 19. és szeptember 28. között kerül sor, és október 18-ig véglegesíteni kell a jelentkezési dossziékat.
Elvárás egyebek mellett a büntetlen előélet, illetve hogy a jelentkező ne legyen valamely politikai szervezet, párt tagja. A speciális munkakörök betöltéséhez szükség van még a B, illetve C kategóriájú járművezetői engedélyre.
A román hadsereg idén már a sokadik toborzását hirdeti meg az állományban mutatkozó akut létszámhiány miatt. Mint arról beszámoltunk, a sereg súlyos létszámhiánnyal küzd, a tiszti állások 43 százaléka betöltetlen, de a közkatonák körében is meghaladja a 20 százalékot a létszámhiány. Bár a létszámhiány és az Ukrajnában dúló háború okán rendszeresen felröppennek hírek a kötelező sorkatonai szolgálat ismételt bevezetéséről, bukaresti kormányzati illetékesek eddig mindig cáfolták, hogy erre készülnek.
A román hadsereg súlyos létszámhiánnyal küzd, a tiszti állások 43 százaléka betöltetlen, de a közkatonák körében is meghaladja a 20 százalékot a létszámhiány – közölte kedden a Digi24.ro hírportál Angel Tîlvăr védelmi miniszter nyilatkozatát ismertetve.
Egyébként a védelmi minisztériumnak nem sikerült teljesítenie az áprilisban zárult toborzási kampány előtt kitűzött célt: a meghirdetett katonai állások csupán a felét sikerült betölteni. Akkor 5093 állásra írtak ki pályázatot a hadseregen belül, amelyre 6448 jelölt jelentkezett (20 százalékuk nő volt), ám a pályázók közül csak 2626-ot nyilvánítottak sikeresnek, ami a jelentkezők 40 százalékát jelenti.
A magasabb rendfokozatú katonák legmagasabb nettó havi jövedelme 5765 lej (amely 4711 lej nettó havi fizetésből és 1054 lej élelmezési támogatásból adódik össze). A havi illetményen és az élelmezési juttatáson kívül a védelmi, közrendvédelmi és nemzetbiztonsági alkalmazottak ruhapénz, közlekedési pótlék, lakbértámogatás (részletre történő lakásvásárlásra való átváltási lehetőséggel), kiküldetési pótlék, a pihenőszabadságra való elutazás értékének megtérítése, illetve üdülési csekk is jár, valamint a járóbeteg-ellátási és egészségügyi költségeket is megtérítik. Emellett az illetmény 30 százalékig terjedő emelése is előkészületben van.
Enyhén szólva sem sikerült teljesítenie a védelmi minisztériumnak a most zárult toborzási kampány előtt kitűzött célt: a meghirdetett katonai állások csupán a felét sikerült betölteni.
Az alkotmánybíróság szombaton helyt adott a Diana Iovanovici-Şoşoacă elnökjelölése elleni óvásoknak, és megsemmisítette a Központi Választási Iroda (BEC) korábbi határozatát, amellyel iktatták Şoşoacă jelölési dossziéját.
A Jobboldali Erők Szövetségének kongresszusa jóváhagyta szombaton a Jobboldal Erejéből, a Népi Mozgalom Pártjából, a Jobboldali Alternatívából és a Maniu-Mihalache Nemzeti Parasztpártból álló szövetség létrehozását.
Csaknem háromszáz illegálisan birtokolt fegyvert foglalt le a rendőrség országszerte egy nagyszabású pénteki akció nyomán.
„Közvetlen kommunikáció” folyik a román és az osztrák hatóságok között Románia teljes körű schengeni csatlakozásáról.
Orosz drón maradványaira bukkantak pénteken a védelmi minisztérium, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) és a belügyminisztérium szakemberei a Duna-deltában, a Litcov-csatorna térségében.
Nő az Egészséges étkezés elnevezésű országos program kedvezményezettjeinek száma, de még mindig csak a diákok kevesebb, mint egynegyede kap meleg ebédet.
Alapfokon felmentő ítéletet hozott a legfelsőbb bíróság Nicolae Bănicioiu volt egészségügyi és ifjúsági miniszter ügyében. Az egykori tárcavezetőt csaknem 800 ezer euró kenőpénz elfogadásával vádolta a korrupcióellenes ügyészség.
A 2024-es államfőválasztásokra alakult Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön elutasította Miron Cozma jelölési iratcsomóját.
Az idei szuperválasztási év legfőbb tétje, hogy ki lesz az ország elnöke a következő tíz évben.
Az orvosok több mint harmada a kiégés előrehaladott vagy súlyos stádiumában van – derül ki egy felmérésből. A Román Orvosi Kamara elnöke szerint mindezt tetézi az eddig soha nem látott mértékű bizalomhiány.
szóljon hozzá!