Fotó: RMDSZ/Gönczy Tamás
A parlamenti választások után stabilitásra van szükség, előnyös lenne egy jobbközép többség, és ehhez – ha rajta múlik – az RMDSZ hozzá kíván járulni – jelentette ki kedden Aradon Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke.
2020. október 06., 15:372020. október 06., 15:37
2020. október 06., 15:392020. október 06., 15:39
Kelemen bizakodónak mutatkozott a parlamenti választások tekintetében. Véleménye szerint ha 2016-ban 195 polgármesteri tisztséget szereztek a helyhatósági választásokon, majd 7%-os támogatásuk volt a parlamenti választásokon, akkor az idén is, amikor 199 polgármesteri széket nyertek, hasonló eredményre lehet számítani.
Nekünk jó, hiteles és koherens programot kell felmutatnunk Románia modernizálásáról, a fejlesztésekről, az átláthatóságról. Az identitással kapcsolatos programunk nem mond ellent ennek, a modernizáció és az identitásmegőrzés kiegészíti egymást, egyaránt fontos közösségünknek. Világos üzenetünk lesz. A választás után stabilitásra van szükség Romániában, nyolc év káoszát kell rendbe tenni” – hangoztatta sajtóértekezletén Kelemen, aki szerint egy jobbközép többség lenne előnyös.
Arra a kérdésre, hogy vállalna-e kormányzati szerepet a szövetség, Kelemen azt mondta: egyetlen párt sem azért indul a választásokon, hogy ellenzékben legyen, hanem hogy kormányozzon, ami persze nem sikerülhet minden alkalommal. Kelemen Hunor részt vett kedden az aradi tizenhárom vértanú tiszteletére szervezett megemlékezésen.
Nem a parlamenti választások halasztására
Az RMDSZ határozottan ellenezi a parlamenti választások elhalasztását – jelentette ki kedden Aradon Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke. Kelemen szerint a halasztáshoz hiányzik a törvényes keret, ráadásul semmi nem szavatolja, hogy a következő év elején kedvezőbb lesz a járványhelyzet, mint decemberben. Kifejtette: az RMDSZ támogatta azt a jogszabályt, amely szerint a választások időpontját a parlament határozza meg, ám ez a törvény még nem lépett életbe, a választások időpontját viszont már korábban kitűzték, és azt nem kell megváltoztatni.
Egy friss felmérés szerint két államfőjelölt maradt szoros versenyben, hogy Marcel Ciolacu szociáldemokrata (PSD) kormányfő ellenfele legyen a romániai elnökválasztás második fordulójában.
Az alkotmánybíróság csütörtöki döntése szerint alkotmányellenes a törvény, amely előírja, hogy csak az állami közoktatási rendszerbe beiratkozott tanulók részesülhetnek teljesítmény-ösztöndíjban.
Jóváhagyta a kormány csütörtökön az ötödik generációs, amerikai gyártmányú F-35-ös többcélú harci repülőgépek beszerzésének első szakaszáról szóló törvénytervezet.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány arról, hogy 2025. január elsejétől a súlyos látássérültek és súlyos fogyatékkal élők a nyugdíjuk mellett havonta egy úgynevezett szolidaritási támogatásban részesülnek.
Egyik párt sem tud majd egyedül kormányt alakítani a választások után, a leendő kabinetnek pedig költségvetési „korrekciókat” kell végrehajtania – szögezte le Ilie Bolojan, a Bihar megyei közgyűlés elnöke.
A kormány valamennyi önkormányzat számára biztosítani fogja a beruházásaik folytatásához kért pénzt – jelentette ki a csütörtöki kormányülés elején a miniszterelnök.
Valóban volt államfők számára alakítják át azt a bukaresti villát, amelyet a gyanú szerint Klaus Iohannis használhat majd, miután lejár a mandátuma – derült ki csütörtökön.
Szervezett hálózatok több tucatnyi fiókját fedezték fel, amelyek egy adott jelölt népszerűsítése érdekében törvénytelen eszközöket használtak – jelentette be csütörtökön Bogdan Ivan kutatási, innovációs és digitalizációs miniszter.
Marcel Ciolacu kormányfő szerint már a romániai elnökválasztás második fordulója előtt megszülethet a döntés Románia teljes körű schengeni csatlakozásáról, amelyet december végéig hivatalosítanak, és a gyakorlatban jövő év tavaszától lenne érvényes.
szóljon hozzá!