Földön maradtak a Tarom járatai, miután a pilóták nem mentek be dolgozni
Fotó: Facebook/Sorin Grindeanu
Káoszt eredményezett a bukaresti Henri Coandă (Otopeni) repülőtéren, hogy több onnan induló vagy oda érkező járatát is törölte – a Tarom román állami légitársaság amúgy csak három járatának a törlését jelentette be hivatalosan. Sajtóhírek szerint az ok az, hogy a pilóták egészségügyi okokra hivatkozva egyszerűen nem mentek be dolgozni.
2024. július 08., 10:212024. július 08., 10:21
2024. július 08., 11:352024. július 08., 11:35
A bukaresti repülőtereknek a Hotnews.ro által szemlézett érkezési és indulási listája szerint az alábbi, Bukarestből induló járatokat törölték:
És az alábbi érkező járatokat törölték:
A News.ro hírügynökség mindössze tíz járat törléséről adott hírt, és a Tarom is tíz járat törlését jelentette be legfrissebb közleményében.
A washingtoni NATO-csúcstalálkozóra utazó román küldöttség katonai repülőgéppel hagyta el az országot a Tarom több járatának törlése miatt. Constantin Spînu dandártábornok, a védelmi tárca szóvivője a News.ro-nak elmondta, hogy a NATO-csúcson részt vevő román küldöttség hétfőn reggel indult el Párizsba egy C-27J Spartan típusú repülőgéppel. Onnan a küldöttség az Egyesült Államokba repül.
A Tarom hétfő reggeli közleményében még mindössze a Kairóba, Ammánba és Bejrútba induló és onnan induló járatok törlését jelentette be.
„A nemzetközi légiközlekedési szabályoknak és a szigorú belső repülésbiztonsági irányelveknek megfelelően az egyes járatok törlésére azért került sor, mert az egyes repülőgépek személyzetének egy-egy tagja »repülésre alkalmatlannak« nyilvánította magát, és nem lehetett ilyen rövid idő alatt újratervezni a repülési tervet. A pilóták egyéni döntései a hatályos előírásoknak megfelelően születtek az utasok és a személyzet biztonsága és kényelme érdekében” – közölte a légitársaság.
„A Tarom sajnálja az okozott kellemetlenségeket, és biztosítja az utasokat, hogy biztonságuk abszolút prioritás számunkra. Elkötelezettek vagyunk abban, hogy kényelmes alternatívákat biztosítsunk az utasok számára, akiket ezek a járattörlések érintenek. Csapatunk közvetlenül felveszi a kapcsolatot az utasokkal, hogy részletes tájékoztatást adjon a járatok átütemezéséről, a jegy árának visszatérítéséről vagy más rendelkezésre álló lehetőségekről” – tette hozzá a közlemény.
A Digi 24 hírtelevízió úgy tudja, a pilóták beteget jelentettek.
„Felszólítottuk a Tarom vezetőségét, hogy sürgősen intézkedjen a jelenlegi helyzetről! A vállalatirányítási rendelet rendelkezései alapján kiválasztott vezetőségnek minden jogi eszköze megvan ahhoz, hogy meghozza a szükséges adminisztratív döntéseket a hasonló fennakadások elkerülése és a megismétlődésük megakadályozása érdekében! Ezért a vezetőségnek sürgősen ki kell dolgoznia egy hatékony átszervezési tervet a Tarom működési kapacitásának biztosítása érdekében. Hangsúlyt kell fektetni a repülőszemélyzet biztosítására, és nem pedig arra, hogy néhány olyan személyt tartsanak a rendszerben, akik nem járulnak hozzá a Tarom zavartalan működéséhez! Részletes nyilvános tájékoztatást várok a Tarom főigazgatójától, amelyben bejelenti az azonosított megoldásokat!” – írta Sorin Grindeanu hétfő reggeli Facebook-bejegyzésében.
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
szóljon hozzá!