Fotó: DIICOT
Kábítószeres e-cigarettákat és pszichoaktív szerekkel átitatott édességet gyártó, illetve forgalmazó bűnszövetkezet tagjaira csaptak le kedden a hatóságok – közölte a Szervezettbűnözés- és Terrorelleni Ügyosztály (DIICOT).
2023. szeptember 19., 15:402023. szeptember 19., 15:40
A vádhatóság és a rendőrség szervezett bűnözés elleni osztályának képviselői több mint 120 helyszínen végeztek házkutatást kommandósok bevetésével az ország megyéinek több mint felében és a fővárosban.
A DIICOT szerint a csaknem egy éve alakult bűnszövetkezet két Iași megyei gyárban
amelyeket elsősorban az interneten, de áruházakban is forgalmaztak.
A nyomozás során országszerte 28 olyan üzletet azonosítottak, ahol – kihasználva, hogy az elektronikus cigarettákat is működtető készülékek szabadon forgalmazhatók – kiskorúaknak is eladták ilyeneket, és drog tartalmú édességeket is.
A DIICOT 42 gyanúsítottat állított elő, akiket a vádhatóságnak a nyomozást összehangoló Iași megyei kirendeltségére visznek kihallgatásra.
A kemény drogok elleni küzdelmet nehezíti, hogy a vonatkozó törvény több mint húsz éve van érvényben, és nem igazították a mai valósághoz – ismerte el Cătălin Predoiu belügyminiszter.
Beindult a kábitószerellenes ügyészségi és rendőrségi nagyüzem Romániában. Pár nap alatt tucatnyi drogkereskedőt vettek őrizetbe a hatóságok, a megyei ítélőtáblák pedig elrendelték 30 napos előzetes letartóztatásukat.
Nőtt a kokainfogyasztás Romániában, különösen a magas jövedelmű lakosság körében – világít rá az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) legutóbbi, idén közzétett, kokainról szóló jelentése.
A valóban rászoruló háztartások támogatást kapnak július elseje után az áramszámlák kifizetésében – ígérte az energiaügyi miniszter.
Le kell lőni a településekre bemerészkedő medvéket – jelentette ki hétfőn Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter.
A schengeni csatlakozás Románia számára szolidaritást és bizalmat jelentett, amit az európai partnerekkel közösen épített ki Bukarest – jelentette ki hétfőn Bogdan Despescu.
George Simion, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a függetlenként induló Victor Ponta volt szociáldemokrata miniszterelnök között dőlhet el a májusra kiírt, megismételt elnökválasztás – derül ki egy friss felmérésből.
Kénsav szivárog egy tartálykocsiból Comarnicon, az 1-es főúton. A lakosságot Ro-Alert üzenettel figyelmeztették a veszélyre, a környékbeli házakat kiürítették a hatóságok.
George Simion nem alkalmas államfőnek kolerikus kirohanásai, nem helyénvaló megnyilvánulásai és agresszív viselkedése miatt – vélekedik a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökéről és államfőjelöltjéről a párt második számú vezetője.
Románia nehéz időszakot él meg. Az egykori huligánok, akik ükapáink sírjain ugráltak, mára az egyik legerősebb politikai erő a román parlamentben. A magyarellenes szélsőjobboldal Funar és Vadim Tudor fénykorában sem volt ilyen erős.
Kritikával vegyes elismerő szavakkal beszélt Crin Antonescu a hétvégén kolozsvári kampányrendezvényén Orbán Viktorról. No de mi a véleménye a magyar kormányfő vezette Fidesznek arról, hogy az RMDSZ is a bukaresti koalíció közös államfőjelöltjét támogatja?
Egy nap alatt több mint 400 bírságot szabtak ki a rendőrök a vasúti átjáróknál történő balesetek megelőzéséért szervezett akciók nyomán. A közúti rendőrök több száz jogosítványt és forgalmit vontak be szombaton.
A belföldi vasúti személyforgalom 80 vonatjáratát fogja érinteni a vasárnap hajnali óraátállítás – tájékoztatott szombaton a Román Vasúttársaság (CFR).
szóljon hozzá!