Fotó: Facebook/Cătălin Predoiu
A kemény drogok elleni küzdelmet nehezíti, hogy a vonatkozó törvény több mint húsz éve van érvényben, és nem igazították a mai valósághoz – ismerte el Cătălin Predoiu belügyminiszter.
2023. szeptember 18., 09:412023. szeptember 18., 09:41
A tárcavezető vasárnap este a Prima News-nak nyilatkozva azt is kijelentette: általánosságban elmondható, hogy politikai szinten nem érzékelték időben a probléma súlyosságát.
Rámutatott: igaz ugyan, hogy a belügyminisztérium készített egy stratégiát a szervezett bűnözés és az emberkereskedelem ellen, és a 2010-2011-es időszakban törvénytervezeteket is kidolgoztak, de ez nem elegendő.
– tette hozzá Cătălin Predoiu.
Megjegyezte ugyanakkor, hogy a kábítószerek elleni küzdelem nem nulláról indul, ám a jelenség ellen nem léptek fel kellő hatékonysággal.
Arra a kérdésre, hogyan terjedhettek el a kábítószerek a romániai iskolákban, a miniszter kijelentette:
„Egyrészt a jelenség elterjedt. Ez egy globális üzlet. 85 millió 15 és 64 év közötti ember mondta azt, hogy legalább egyszer már fogyasztott kábítószert. 85 millióan. Csak Európában 30 milliárdos a piac. Ez az üzlet globális lett, lassan, lassan behatolt Romániába is” – mondta Predoiu, aki szerint a jelenség elleni fellépést lehetővé tevő mechanizmusokat nem módosították, hogy lépést tudjanak tartani a kábítószerek terjedésével, és nem is vették kellően komolyan a jelenséget.
Mint ismeretes, a fiatalok körében elterjedt kábítószer-fogyasztás ügye azt követően került a figyelem középpontjába, hogy augusztusban egy 19 éves fiatal többféle kábítószerrel a szervezetében a Fekete-tenger partján található Május 2 (2 Mai) üdülőtelep közelében belehajtott gyalogosok egy csoportjába, megölve két fiatalt.
A szervezett bűnözés elleni ügyészség emiatt többek között kábítószer-fogyasztással és -kereskedelemmel is gyanúsítja.
Kábítószer-fogyasztással és -kereskedelemmel gyanúsítja a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) a 2 Mai településen két fiatalt halálra gázoló Vlad Pascut.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
szóljon hozzá!