Kiváltotta a kompátkelést
Fotó: Facebook/De la Dunărea de Jos
Az átadása óta eltelt alig valamivel több mint egy év alatt immár negyedszer aszfaltozzák újra teljes egészében a brăilai Duna-hidat. A csaknem két kilométer hosszú, Romániában a legnagyobb, Európában a harmadik leghosszabb híd felavatása óta több hibát is ki kellett javítania a kivitelezőnek.
2024. október 10., 15:112024. október 10., 15:11
Szerdán kezdték meg az aszfaltozási munkálatokat a Tulcea–Brăila menetirányban. A gépjárművek felváltva használhatják az első és a második forgalmi sávot, a sebességet pedig 30 km/órára korlátozták.
A híd egyébként az utolsó átkelő a folyamon, mielőtt az a tengerbe torkollik. Közvetlenül az átadás után a gépjárművezetők és a sajtó is több rendelleneséget jelzett: a korlátok csavarjainak meglazulásától kezdve az aszfaltréteg „hullámzásán” át a hídhoz vezető felhajtó megsüllyedéséig több hibát kellett kijavítani a kivitelezőnek.
Az aszfaltozásnak immár negyedszer fognak neki, mert az előző rétegeket – Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter szerint – silány minőségű aszfaltból öntötték. A tárcavezető egyébként korábban kijelentette, hogy
amíg a WeBuild vállalat (korábban Astaldi S.P.A.–IHI Infrastructure System cégtársulás) ki nem javítja hibákat.
Alin Şerbănescu, a közúti infrastruktúrát kezelő hatóság (CNAIR) sajtószóvivője az Agerpresnek azt nyilatkozta, hogy a kivitelező ezúttal egy olaszországi laboratóriumban kidolgozott speciális recept alapján készített aszfaltot használ. „Az ígéret szerint ezután nem lesz hasonló probléma, ez az aszfaltréteg ellenálló lesz a teherforgalomnak és az időjárás viszontagságainak is. Valóban, a brăilai Duna-híd egyedinek számít Romániában, és ha minden eleme speciális, akkor az aszfaltnak is annak kell lennie” – mondta a szóvivő.
A munkálatok az ígéret szerint hat napig tartanak.
Felvatták csütörtökön Brăila mellett az öt év alatt elkészült új Duna-hidat, amely csaknem kétkilométeres hosszával és 1120 méteres támaszközével az Európai Unió harmadik leghosszabb függőhídjává vált.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
szóljon hozzá!