Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Egy tejüzem udvarán levő ülepítő medencébe esett négy férfi vasárnap délután a Botoşani megyei Ibăneşti településen. Ketten közülük a helyszínen életüket veszítették, később pedig egy harmadik férfi is elhunyt.
2024. június 23., 21:252024. június 23., 21:25
A Botoşani megyei katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a 47 és 56 év közötti férfiakat a katonai tűzoltók emelték ki az ülepítőből. Egyikük eszméleténél volt, amikor kimentették, őt kórházba szállították.
Azok közül, akik már a helyszínen elhunytak, az egyik 50, a másik 52 éves volt. A harmadik áldozat a vállalat 57 éves adminisztrátora.
A rendőrség tájékoztatása szerint
de az aknában felgyülemlett gázok miatt elvesztették az eszméletüket – írja az Agerpres.
Tavaly 4862 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, 112-vel kevesebben, mint egy évvel korábban; az áldozatok közül 90-en életüket vesztették – derül ki a munkaügyi minisztérium csütörtökön közzétett összesítéséből.
Orbán Viktor miniszterelnök Kelemen Hunorral, az RMDSZ elnökével tárgyalt hétfőn a Karmelita kolostorban – tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
Ion Iliescu, Románia volt államelnöke (1990–1996, 2000–2004) üzenetet címzett Nicușor Danhoz, gratulált az új államfő választási győzelméhez.
Dominic Fritz temesvári polgármester hétfői nyilatkozata szerint nem zárkózik el attól, hogy induljon a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöki tisztségéért.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöksége hétfőn délután összeül, hogy megvitassa, a párt részt kíván-e venni egy újonnan felálló kormánykoalícióban azt követően, hogy a független Nicușor Dan nyerte meg az államfőválasztást.
A bukaresti Otopeni repülőtéren bukkant fel George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje hétfőn reggel, amikor már biztossá vált, hogy elvesztette az államfőválasztást.
Nem állja meg a helyét a vád, miszerint manipuláció történt volna a megismételt romániai elnökválasztás második fordulója során – jelentette ki a vesztes jelölt, George Simion.
Az elnökválasztás második fordulója különösebb incidensek nélkül zajlott le, a legtöbb bejelentés a szavazólap lefényképezése vagy filmezése miatt érkezett – közölte hétfőn a belügyminisztérium szóvivője.
Nicușor Dan megválasztott államfő hétfőn hajnalban arról biztosította Emmanuel Macront, hogy Románia továbbra is megbízható uniós partner lesz.
Ilie Bolojan ügyvivő államfő hétfő reggel gratulált Nicușor Dannak az elnökválasztási győzelméért.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltje, George Simion hétfőn hajnalban gratulált ellenfelének, Nicușor Dan független jelöltnek a győzelméért, hangsúlyozva, hogy ez „a román nép akarata volt”.
szóljon hozzá!