Sorin Cîmpeanunak, meggyőződése, hogy szeptemberben valamennyi iskolában jelenléti oktatással kezdődhet majd a tanév
Fotó: Gov.ro
Az eredetileg megszabott időpontokban, fizikai jelenléttel tartják meg idén mind a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgáját, mind az érettségit – szögezte le a román oktatási miniszter.
2021. május 22., 10:462021. május 22., 10:46
2021. május 22., 10:482021. május 22., 10:48
Sorin Cîmpeanu rámutatott, a korábban megszabott menetrendnek megfelelően június 22-én kezdődik a képességvizsga első szessziója, majd július 5-én, 6-án és 7-én tartanak egy második szessziót is, hogy esélyt adjanak a vizsgázásra azoknak is, akik az elsőn nem tudtak részt venni. Az érettségi vizsgáinak sorozata június 28-án kezdődik, a pótérettségit pedig augusztus 16-ától tartják. A tárcavezető pénteken este kijelentette, „bármilyen lesz a helyzet”, az országos vizsgák fizikai jelenléttel zajlanak majd, tehát minden nyolcadikos és végzős tanuló így vizsgázhat, kivételt csak a koronavírussal fertőzöttek képeznek.
„Ugyanakkor erősen készülünk az oktatás digitalizálására, és meggyőződésem, hogy ahol minden feltétel adott lesz – internetkapcsolat, megfelelő felszerelések, a digitális oktatásra felkészített pedagógusok, megfelelő ismeretfelmérő platformok –, online órákat is lehet majd tartani, ezúttal azonban önkéntes módon, anélkül, hogy ezt valaki kötelezné. Csak azok fogják ezt gyakorolni, akik népszerűsíteni szeretnék az oktatás eme formáját” – fogalmazott a tárcavezető.
A miniszter szerint a világjárvány egyik hozadéka az volt, hogy fejlesztette a tanulók és tanárok digitális készségeit, tudatosította a digitális oktatás fontosságát.
Az elmúlt 24 órában a belügyi szervek 6067 bevetésen vettek részt az állampolgárok védelmében, a katasztrófavédelem munkatársai 1361 esetben nyújtottak sürgősségi orvosi segítséget, és több mint 700 sofőr jogosítványát vonták be.
Zivatarokra, jégesőre és erős szélre vonatkozó másodfokú (narancssárga jelzésű) riasztást bocsátott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hét erdélyi és moldvai megyére.
Szeptember elsejétől az egészségügyi minisztérium honlapján elérhető online űrlapon tehetnek bejelentést azok a betegek, akiket indokolatlanul küldtek át az állami kórházakból magánrendelőkbe – jelentette be Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Oroszországnak világosan el kell köteleznie magát a béke útján, és le kell állítani a civilek és a civil infrastruktúra elleni támadásokat – hangsúlyozta szombat este Nicușor Dan román elnök az alaszkai csúcstalálkozóra reagálva.
Összesen 120 millió euró európai forrás áll rendelkezésre az Egészségügyi Operatív Program keretében a járóbeteg-szakrendelők fejlesztésére, hogy a páciensek gyorsan hozzáférhessenek a diagnózishoz és kezeléshez – jelentette be Alexandru Rogobete.
Az idei első negyedévben országszerte összesen 68 gyereket hagytak sorsukra a szülészeteken és más egészségügyi intézményekben; ez a szám 13-mal nagyobb az egy évvel korábban jegyzettnél – közölte az országos gyermekjogvédelmi hatóság (ANPDCA).
Meghalt szombaton egy 70 éves brit turista a Bucsecs-fennsíkon.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2025 júliusában 11 710 személynek folyósítottak különleges nyugdíjat, 25-tel többnek, mint előző hónapban.
Nicușor Dan „viszonylag pesszimista” az ukrajnai háborúról szóló orosz-amerikai csúcstalálkozó kimenetelével kapcsolatban.
Nem csak a szociáldemokraták „lázadoznak”, több nemzeti liberális párti (PSD) polgármester is felháborodásának adott hangzott a párt belső csoportjaiban Ilie Bolojan miniszterelnök tervei miatt.
szóljon hozzá!