Călin Georgescu leszögezte: nem torpan meg, mindenképp államelnök akar lenni
Fotó: Călin Georgescu YouTube-csatornája
Élesen bírálta a megmérettetésen első helyen végzett Călin Georgescu a bukaresti alkotmánybíróság döntését, amellyel érvénytelenítette az elnökválasztás november 24-én lebonyolított első fordulójának eredményét, és elrendelte a teljes választási folyamat elölről kezdését.
2024. december 06., 21:462024. december 06., 21:46
2024. december 06., 23:162024. december 06., 23:16
A függetlenként indult, az egykori antiszemita, magyarellenes legionárius mozgalommal és a Vasgárdával szimpatizáló szélsőjobboldali államfőjelölt a Realitatea Plus hírtelevíziónak nyilatkozva reagált a taláros testület határozatára. Călin Georgescu törvénytelennek nevezte az államfőválasztás érvénytelenítését, és keményen ostorozta az alkotmánybíróságot és a bukaresti politikai osztályt.
„Nem maradnak úgy a dolgok, ahogy a bukaresti hatalom akarja. A román állam lábbal tiporta a demokráciát a választások érvénytelenítésével, a parlamenti pártok elnökei ugyanis félnek, hogy elveszítik a hatalmukat. Azonban nem tudnak megállítani, nem tudják feltartóztatni a román népet” – fogalmazott a Realitatea Plusnak telefonon adott nyilatkozatában Georgescu, aki nem sokkal később a közösségi oldalain posztolt videós üzenetben is megismételte álláspontját. Szerinte a politikai vezetők „kétségbeesése kicsúcsosodott a talárosok döntésében”, amelynek nyomán „mesterséges kómába került a jogállam” Romániában.
„Istent sohasem lehet legyőzni. Soros (Soros György magyar származású amerikai milliárdos – szerk. megj.) erődítménye elesett” – fogalmazott Călin Georgescu. Az ellentmondásos politikus szerint az alkotmánybíróság határozata „barbár cselekedet a romániai demokrácia ellen”.
Georgescu hozzátette, ügyvédei fontolgatják, hogy megtámadják az alkotmánybíróság határozatát. „A jogállamiság mesterséges kómában van, az igazságszolgáltatást pedig a politikai parancsoknak rendelték alá, így gyakorlatilag elvesztette a lényegét. Ez már nem igazságszolgáltatás. Minden parancsra történik” – fogalmazott. Hozzátette, a demokrácia nem lehet alku tárgya, és a nép hatalma képezi egy demokratikus állam alapját, szuverénnek lenni pedig azt jelenti, hogy tiszteletben tartjuk a másik választását és az általános választójogot.
Ilie Bolojan miniszterelnök a Hivatalos Közlönyben szerdán közzétett határozataiban megszabta az öt kormányfőhelyettes feladatkörét.
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) megfellebbezte a ploiești-i bíróság ítéletét Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről – értesült szerdán ügyészségi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Csütörtökön elsőfokú hőségriasztás van érvényben 15 nyugat- és dél-romániai megyében – figyelmeztetett szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Orosz, ukrán és moldovai állampolgárokat hamis román személyazonossági okmányokhoz juttató Botoșani megyei hivatalnokok ellen indított büntetőeljárást a legfőbb ügyészség.
Oroszország szerda hajnalban újabb dróntámadást intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra és folyami kikötők ellen, ezért a román légierő két F-16-os harci gépet küldött a térségbe megfigyelés alatt tartani a román légteret.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt szerdán 7 óra 19 perckor Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy a kormány nem készül leépítésekre az egészségügyben.
Alkotmányellenesnek nyilvánította kedden az alkotmánybíróság a volt államfőket megillető juttatásokat eltörlő törvénymódosítást – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres. A keresetet Traian Băsescu kezdeményezte 2022-ben.
A romániai polgárok többsége szerint Románia rossz irányba halad, és az Ilie Bolojan vezette új kormány sem lesz képes jó irányba fordítani – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Keddi ülése után a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) állásfoglalást tett közzé, amely szerint a bírák és ügyészek bérezése és nyugdíjazásuk rendszere nem kiváltság, hanem a jogállásuk alapvető eleme.
szóljon hozzá!