Rafila szerint a lakosságnak több információra van szüksége a koronavírus elleni oltásokról
Fotó: Román Mikrobiológiai Társaság
Jól halad Romániában a koronavírus elleni oltáskampány – jelentette ki szerdán Florin Cîţu kormányfő. Alexandru Rafila mikrobiológus szerint viszont lassú a tempó és a tájékoztatás sem megfelelő.
2021. január 06., 20:062021. január 06., 20:06
A miniszterelnök szerint jól haladnak az oltások beadásával és az a cél, hogy naponta 100-150 ezer személyt immunizáljanak. Újságírói kérdésre válaszolva kifejtette: Romániában „van érdeklődés” a koronavírus elleni oltások iránt ezért a kormány nem tervezi, hogy pénzzel ösztönözze azokat, akik beoltatják magukat.
Alexandru Rafila szociáldemokrata szenátor ugyanakkor azt állítja, hogy a koronavírus elleni oltáskampány nem emelkedik az elvárt szintre.
Számítása szerint a naponta beoltott személyek számát a jelenlegi kevesebb mit 20 ezerről legalább 50 ezerre kell emelni, hogy havonta legalább 1,2 millió embert lehessen immunizálni és szeptemberig beolthatók legyenek legalább a kockázati csoportok és az elengedhetetlen szolgáltatásokat végzők.
Meglátása szerint sokkal szorosabban be kellene vonni a családorvosokat a kampánnyal kapcsolatos kommunikációba, mivel az
„Nem beszélünk az oltóanyag összetételéről, nem beszélünk a vakcina hatásmechanizmusáról, sem arról, hogy az oltás milyen lehetséges mellékhatásokat okozhat, és ezeket hogyan lehet elkerülni, tehát mindez nem képezi a tájékoztatási kampány tárgyát. Nyilvánvaló, hogy az egészségügyi szakembereket jobban és nagyobb számban kell bevonni”– magyarázta a professzor, aki úgy véli: a kizárólag online és televízión keresztül végrehajtott kampány éppen a legnagyobb kockázatnak kitett csoportokhoz nem jut el, ezt a feladatot oldhatnák meg a családorvosok.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
A PSD távol maradt a PNL kongresszusától, mint a szociáldemokraták közölték, különbséget tesznek a kormányzati és a politikai együttműködés között.
Romániának van jövője, és ez ,,belátható időn belül” érezhető lesz – jelentette ki Nicușor Dan államfő szombaton a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében.
Csökkentik az állami vállalatok igazgatótanácsainak létszámát és a menedzserek juttatásait – közölte Ilie Bolojan miniszterelnök a költségvetési deficitcsökkentés második csomagja tervének ismertetésekor.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
Megszabadulna a szovjet eredetű fegyverektől a román védelmi tárca, és korszerű eszközökre cserélné le őket.
A rendőrök 500 lejre büntettek meg egy taxisofőrt, aki július 10-ről 11-re virradó éjszaka nem volt hajlandó felvenni egy utast a Henri Coandă repülőtéren, és bevonták a fuvarozói engedélyét.
Az elnöki illetmény havi összege valamivel több mint 27 000 lej – ez most azért számít referenciának, mert fölvetődött, hogy azok az állami cégvezetők, akik többet keresnek az államfőnél, mondjanak le önként illetményük egy részéről.
A polgárok 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR), 20 százaléka a Szociáldemokrata Pártra (PSD), 15 százaléka a Nemzeti Liberális Pártra (PNL) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a CURS felméréséből.
szóljon hozzá!