Figyelemre int a fogyasztóvédelem a luxuscikkek vásárlásánál, mivel sok a hamisítvány a piacon

Arany, ezüst vagy féldrágakővel kirakott ékszereket ajánlott ékszerüzletekből vásárolni •  Fotó: Haáz Vince

Arany, ezüst vagy féldrágakővel kirakott ékszereket ajánlott ékszerüzletekből vásárolni

Fotó: Haáz Vince

Figyelemre inti a vásárlókat a fogyasztóvédelmi hatóság elnöke az ajándékozás hónapjában, hangsúlyozva, hogy a luxuscikként árult termékek esetenként hamisítványok lehetnek.

Hírösszefoglaló

2022. december 10., 15:072022. december 10., 15:07

Paul Anghel egy szombati Facebook-bejegyzésben arra intette a vásárlókat, hogy olyan helyekről szerezzék be a kozmetikai cikkeket, ahol számlát, nyugtát is kapnak vásárláskor, panasz esetén ugyanis szükségük lesz ezekre. Figyelmeztetett, eredeti termékeket az értékesítési láncon kívül, például bódéknál, magánszemélyektől, nem lehet vásárolni.

Idézet
Érdemes odafigyelni az árakra, az alacsony árak gyanúsak, ilyen esetekben a termékek minden bizonnyal párhuzamos ellátási láncokból származnak.

Ellenőrizzék azt is, hogy a csomagolás minősége megfelel-e a termék értékének. Egy egyszerű karton/műanyag dobozba csomagolt úgynevezett »luxustermék« nagy eséllyel csak egy hamisítvány” – fogalmazott.

Hozzátette, ékszereket is sok helyen árulnak manapság, a kis standoktól kezdve a szupermarketeken át a karácsonyi vásárokig, arany, ezüst vagy féldrágakővel kirakott ékszereket azonban ajánlott ékszerüzletekből vásárolni. „Az utcasarkon árult, néhány lejbe kerülő »ezüstékszer« nem lehet ezüstből!” – nyomatékosította Anghel.

Kiemelte, a nemesfémekkel vagy ezekből készült termékekkel kereskedő gazdasági társaságoknak a fogyasztóvédelem engedélyével is rendelkezniük kell, ennek másolatát kötelesek kihelyezni az üzletben, jól látható helyen.

A különféle textiltermékek esetében is nagy óvatosságra van szükség, a híres márkák nevét viselő, de az ilyen kategóriájú termékek valós árához képest nagyon olcsón kínált darabok nagy valószínűséggel hamisítványok.

A túl alacsony ár gyanús kell hogy legyen azoknak a lábbeliknek az esetében is, amelyek közismert márkák nevét vagy ezekhez nagyon hasonló nevet viselnek, például „Adibas”, „Puna”, „Mike” stb.

„Mind a textiltermékek, mind a lábbelik esetében fontos elkérni és megőrizni a nyugtát arra az esetre, ha a fogyasztó utólag panaszt kíván tenni a termék minőségével, biztonságával kapcsolatban” – nyomatékosította Paul Anghel.

A fogyasztóvédelem vezetője arra is felhívta a vásárlók figyelmét, hogy alaposan vizsgálják meg a promóciók részleteit, főleg azok időtartamát, nézzék meg a régi, áthúzott és az új árat – írja az Agerpres

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 07., szombat

A szociáldemokraták nem egyeznek bele az alacsonyabb jövedelmek vagy a nyugdíjak csökkentésébe

Sorin Grindeanu szombaton Temesváron kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) nem egyezik bele az alacsonyabb jövedelmek vagy a nyugdíjak csökkentésébe.

A szociáldemokraták nem egyeznek bele az alacsonyabb jövedelmek vagy a nyugdíjak csökkentésébe
2025. június 07., szombat

Magyar kormánytámogatással megújul a csíksomlyói kegyhely

A magyar kormány 500 millió forinttal támogatja a csíksomlyói kegyhely felújítását, az összeg felét idén, a másik felét a következő két évben nyújtják át a templomot működtető ferences rendnek – jelentette be Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.

Magyar kormánytámogatással megújul a csíksomlyói kegyhely
2025. június 06., péntek

Több ezer sertést adtak el feketén vágóhidaknak, lecsaptak a csalókra

Több erdélyi megye is érintett abban az adócsalási ügyben, amelynek során illegális sertés-forgalmazással mintegy 300 ezer lejes kárt okoztak az államkasszának.

Több ezer sertést adtak el feketén vágóhidaknak, lecsaptak a csalókra
2025. június 06., péntek

„Piros gombbal” az iskolai erőszak és a kábítószerfogyasztás ellen

A névtelen bejelentések lehetővé tételével, kötelező kivizsgálásukkal próbálják visszaszorítani az erőszakos cselekményeket, a zaklatást, valamint a kábítószerek és a személyi biztonságra veszélyes eszközök bevitelét a tanintézményekbe.

„Piros gombbal” az iskolai erőszak és a kábítószerfogyasztás ellen
2025. június 06., péntek

Felmérés: a többség szeretné, hogy a PSD, a PNL és az RMDSZ a kormány tagja lenne, az USR kapcsán megoszlanak a vélemények

A Szociáldemokrata Pártot (PSD), a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és az RMDSZ-t is szívesen a leendő kormányban látná a romániai polgárok többsége, míg a Románok Egyesüléséért Szövetség (USR) kapcsán kevésbé határozott az álláspont.

Felmérés: a többség szeretné, hogy a PSD, a PNL és az RMDSZ a kormány tagja lenne, az USR kapcsán megoszlanak a vélemények
2025. június 06., péntek

Közelkép az egyetemi valóságról: hamarosan zárul a JelenLét – JövőCTRL kutatás

Sokan azt hiszik, tudják, milyen az egyetemista élet. A „JelenLét – JövőCTRL” kutatás viszont nem benyomásokra épít: célja, hogy tűpontos kép rajzolódjon ki arról, milyen valósággal szembesülnek ma a romániai magyar fiatalok a felsőoktatásban.

Közelkép az egyetemi valóságról: hamarosan zárul a JelenLét – JövőCTRL kutatás
2025. június 06., péntek

Simion „szerelmet vallott” a trianoni diktátumnak

Az 1920. június 4-én aláírt, az első világháborúban győztes nyugati hatalmak által Magyarországra kényszerített, az országot feldaraboló trianoni diktátumot méltatta George Simion, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke.

Simion „szerelmet vallott” a trianoni diktátumnak
2025. június 05., csütörtök

Katonai mozgósításra vonatkozó újabb hamis információk terjedésére figyelmeztet a védelmi minisztérium

A nyomozó hatóságokhoz készül fordulni a védelmi minisztérium a katonai mozgósításra vonatkozó újabb hamis információk miatt.

Katonai mozgósításra vonatkozó újabb hamis információk terjedésére figyelmeztet a védelmi minisztérium
2025. június 05., csütörtök

Péntek reggel megnyitják a forgalom előtt a Transzalpina magashegyi utat

Június 6-án, pénteken reggel 9 órakor ismét megnyitják a forgalom előtt a tél idejére lezárt Transzalpina, azaz a 67C jelzésű országút Rânca és Curpăt közötti szakaszát – tájékoztatott csütörtökön a közúti infrastruktúrát kezelő országos vállalat (CNAIR).

Péntek reggel megnyitják a forgalom előtt a Transzalpina magashegyi utat